جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال - اندونزی

یوزهای نوجوان ایران آماده صعود به مرحله حذفی جام جهانی

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در دور پایانی مرحله گروهی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی به مصاف نیوکالدونیا خواهد رفت.

به گزارش جهان مانا ، تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در سومین و آخرین بازی دور گروهی جام جهانی زیر ۱۷ سال اندونزی از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (جمعه) مقابل تیم ملی فوتبال نیوکالدونیا قرار می‌گیرد.

تیم ملی ایران در دو بازی گذشته برزیل را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و مقابل انگلیس هم با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. با این نتایج، شاگردان حسین عبدی با کسب ۳ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به برزیل در رده سوم گروه جای دارند.

تیم ایران با پیروزی احتمالی در بازی‌ امروز صعودش به دور بعدی را نهایی می‌کند. با توجه به اینکه ۴ تیم برتر سوم از میان شش گروه به دور یک شانزدهم نهایی صعود می‌کنند، ایران وضعیت بسیار مناسبی دارد.

تا پایان مسابقات هفته دوم، ایران، ژاپن و ازبکستان ۳ امتیازی هستند و اندونزی هم ۲ امتیاز کسب کرده است. با توجه به اینکه مکزیک یک امتیاز دارد و کره جنوبی هم امتیازی کسب نکرده، ایران با شکست نیوکالدونیا صعود راحتی به دور بعدی خواهد داشت.

تنها گزینه‌ای که وضعیت ایران را سخت خواهد کرد شکست خوردن در بازی امروز است که با توجه به شکست‌های سنگین نیوکالدونیا با نتایج ۱۰ بر صفر مقابل انگلیس و ۹ بر صفر مقابل برزیل، بسیار بعید به نظر می‌رسد که حریف دشواری برای یوزهای نوجوان ایران باشد.

چند احتمال برای صعود تیم ملی به عنوان تیم دوم هم وجود دارد؛ در صورت پیروزی ایران و انگلیس در بازی‌های امروز، تیم حسین عبدی بالاتر از برزیل به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی می‌رسد. در صورت پیروزی ایران و تساوی انگلیس و برزیل هم ایران به عنوان تیم دوم صعود می‌کند.

در صورت برد همزمان ایران و برزیل، ترتیب قرار گرفتن اول تا سوم تیم‌ها به تفاضل گل می‌رسد. اگر ایران به تساوی برسد و انگلیس برنده شود، باز هم ایران به عنوان تیم دوم به دور بعدی صعود خواهد کرد. تنها شکست ایران در بازی فردا وضعیت صعود را پیچیده می‌کند که این احتمال نزدیک صفر است.

 

دیدگاه