سردار آزمون از علی دایی سبقت می گیرد؟

تیم‌های ملی ایران و ازبکستان طی ۲۵ سال گذشته بار‌ها مقابل هم قرار گرفته‌اند که از دل این رویارویی‌ها یک نکته می‌تواند مورد توجه مهاجم تیم ملی قرار بگیرد. سردار اینجا از علی دایی سبقت می‌گیرد.

به گزارش جهان مانا ، دومین دیدار تیم ملی در مرحله پیش مقدماتی جام جهانی، امروز روز سه شنبه در تاشکند مقابل تیم ملی ازبکستان برگزار خواهد شد. طی ۱۲ مسابقه‌ای که ایران و ازبکستان در تورنمنت‌ها و مسابقات دوستانه مقابل هم برگزار کرده‌اند تیم ایران ۱۶ گل زده و ۳ گل هم دریافت کرده است.

 

جالب اینکه علی دایی و سردار آزمون با سه گل زده بهترین گلزنان تیم ایران مقابل این حریف آسیای میانه هستند، اما سردار می‌تواند با گلزنی بازی امروز اینجا و در این آیتم از دایی سبقت بگیرد.

نکته جالب اینجاست که علی دایی هر سه گلش را در یک دیدار که اولین تقابل رسمی ایران و ازبکستان بود در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۶ بانکوک به ثمر رساند و جالب‌تر اینکه آخرین گل تقابل‌های دو تیم را هم سردار در تورنمنت کافا به ثمر رساند. دو گل دیگر آزمون مقابل ازبکستان یکی مربوط به بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و دیگری بازی دوستانه مهرماه سال ۱۳۹۹ است.

سردار در دو مسابقه آخر تیم ملی مقابل ازبکستان موفق به گلزنی شده و جالب اینکه هر دو گل نیز در کشور ازبکستان به دست آمده و حالا اگر در بازی سه‌شنبه مقابل این حریف موفق به گلزنی شود در سه بازی پیاپی به ازبک‌ها در خانه خودشان گل زده است.

از دیگر بازیکنانی که سابقه گلزنی مقابل ازبکستان را دارند و همین حالا در تیم ملی حضور دارند می‌توان به روزبه چشمی، مهدی ترابی و مهدی طارمی اشاره کرد که مقابل این حریف آشنا یک بار موفق به گلزنی شده‌اند.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه