ذوالفقارنسب: زوایای فوتبالی اسکوچیچ را نمی‌دانیم/ تیم ملی می‌تواند بهتر از این شود

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با یک بازی نمی‌توان از فوتبال مدنظر اسکوچیچ شناخت پیدا کرد به خصوص که هیچ اطلاعاتی درباره این مربی وجود ندارد.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایسنا، بیژن ذوالفقارنسب، درباره پیروزی ۲ بر یک تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در دیدار دوستانه که با نخستین بازی دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی ایران همراه شد گفت: من فکر می‌کنم اسکوچیچ به یک شناخت نسبی خوب از فوتبالیست های کشورمان رسیده است. به اعتقاد من با بازی امروز و نفراتی که داخل میدان حضور داشتند، او بیشتر تمرکز خود را روی بازیکنان مقیم خارج از کشور گذاشته است.

وی ادامه داد: در مجموع فکر می کنم تعداد بازیکنانی که به زمین آمدند کم نبودند و بازیکنان زیادی مورد آزمایش قرار گرفتند. با این حال هنوز بازیکنان با تفکرات سرمربی خود آشنا نیستند و نیاز به زمان بیشتری است.

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه هنوز سبک کار تیم ملی مشخص نیست، اظهار کرد: با تغییرات مکرر در ترکیب تیم ملی نمی‌توانیم بگوییم ساختار این تیم تدافعی، تهاجمی یا مبتنی بر مالکیت توپ و … است. باید بازی‌های متعددی صورت بگیرد تا عملکرد تیم ملی را ببینیم.

ذوالفقارنسب با اشاره به آمادگی بدنی خوب تیم ملی در این دیدار گفت: در مجموع نفراتی که امروز بازی کردند، اکثرشان به دلیل فعالیت در مسابقات باشگاهی، از آمادگی جسمی و روانی خوب برخوردار بودند. از طرفی امروز گل‌های خوبی به ثمر رساندیم که در مجموع می‌توان گفت تیم‌ملی عملکرد خوبی داشت، هر چند هنوز جای کار بیشتری وجود دارد تا تیم ملی بهتر و بهتر شود.

مربی سابق تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه، خاطرنشان کرد: باید با تیم‌های مختلفی بازی کنیم تا تیم ملی رشد کند. ازبکستان یک تیم متوسط بود. باید با تیم‌های قوی‌تر بازی کنیم. من برنامه فدراسیون فوتبال و بازی‌های تدارکاتی تیم ملی را نمی دانم اما امیدوارم با تیم های نامداری بازی کنیم که تیم ما را تحت فشار قرار دهند و ظرفیت ما را در جمع شدن، باز شدن و مالکیت توپ بالاتر ببرند تا بتوانیم ارزیابی خوبی از این تیم داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به عملکرد خط حمله تیم ملی در این مسابقه اظهار کرد: عملکرد بازیکنان در فاز تهاجمی نویدبخش روزهای خوبی برای فوتبال ملی بود. بازیکنانی مانند طارمی و آزمون با حضور در اروپا، به پختگی و شخصیت ورزشی خوبی رسیده‌اند.

ذوالفقارنسب در پاسخ به این سوال که آیا ترکیب اصلی تیم ملی در این مسابقه می‌تواند خواسته‌های ایران برابر عراق و بحرین را برآورده کند یا نیاز به جابجایی در برخی خطوط وجود دارد گفت: با توجه به بازیکنانی که در زمین بازی کردند و همچنین امکان برگزاری تمرینات و اردوهای تدارکاتی بیشتر، تیم‌ملی می‌تواند تا ۳۰ درصد دیگر به لحاظ فنی و هماهنگی گروهی ارتقا پیدا کند.

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه اسکوچیچ در نخستین بازی تدارکاتی خود دنبال چه چیزی بود، گفت: به نظرم بیشتر دنبال زوج هایی است که در خطوط مختلف مکمل همدیگر شوند. البته ما هنوز نمی‌دانیم او چه تاکتیکی را مدنظر دارد. باید زمان بیشتر بگذرد و بازی‌های مختلفی انجام شود تا به شناخت بیشتر از او برسیم. مثلا در دوران آقای کی‌روش، می‌گفتند او یک مربی تدافعی است و در تیم‌های مختلف این ویژگی را پیاده کرده است اما نسبت به اسکوچیچ شناختی نداریم. می‌دانیم او یک مربی آرام و کم‌ حاشیه است اما زوایای فوتبالی او را نمی‌دانیم.

دیدگاه