داور دیدار حساس ایران و سوریه کیست؟

داور کره‌ای قرار است که دیدار روز چهارشنبه میان ایران و سوریه را قضاوت کند.

 

به گزارش جهان مانا، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری از مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، روز چهارشنبه به مصاف سوریه می‌رود. شاگردان قلعه‌نویی که به‌عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعد شده‌اند، به دنبال رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی هستند.

با اعلام کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است که کیم جونگ هیوک کره‌ای این مسابقه را قضاوت کند. داور کره‌ای که ۴۰ سال سن دارد و در رقابت‌های امسال جام ملت‌ها نیز بازی میان ژاپن و ویتنام را سوت زده بود.

آخرین قضاوت این داور برای تیم‌های ایرانی به بازی سپاهان و آلمالیق برمی‌گردد که با پیروزی ۹ بر صفر زردپوشان اصفهانی به پایان رسید. او همان داوری است که دیدار معروف الهلال و پرسپولیس را قضاوت کرد که با پیروزی چهار بر صفر تیم عربستانی و هت‌تریک عمر خریبین به پایان رسید.

کیم جونگ هیوک همچنین دیدار استقلال و لوکوموتیو تاشکند را داوری کرده که با برتری دو بر صفر آبی‌پوشان به پایان رسید. تقابل ذوب آهن با العین و لخویا، جدال تراکتور مقابل الهلال و الجیش، دیدار الاتحاد با سپاهان، بازی نفت تهران و شباب الاهلی امارات از قضاوت‌های این داور کره‌ای برای نمایندگان ایران بوده که به‌جز یک مورد، تیم‌های ایرانی در تمامی مسابقات شکست خورده‌اند!

این داور کره‌ای همچنین دیدار میان تیم زیر ۱۷ ساله‌های ایران و یمن که با برتری شاگردان حسین عبدی در ضربات پنالتی همراه بود و همچنین دیدار دوستانه ۱۳ سال پیش ایران و چین که با پیروزی دو بر صفر ملی پوشان و گلزنی آندرانیک تیموریان و محمد غلامی به پایان رسید را قضاوت کرده بود.

 

دیدگاه