حسن یزدانی چه زمانی به تشک باز میگردد؟

حسن یزدانی که این روز‌ها بدون وقفه و خستگی‌ناپذیر پیگیر فیزیوتراپی و کار‌های درمانی کتفش است، بخش زیادی از دامنه حرکتی کتف جراحی کرده‌اش را بازیافته است.

به گزارش جهان مانا، حسن یزدانی دارنده ۹ نشان المپیک و جهانی خود را برای حضور در سومین المپیک زندگی قهرمانی‌اش آماده می‌کند. او بعد از کسب نشان نقره جهانی ۲۰۲۳ بلگراد و طلای بازی‌های آسیایی هانگژو، تصمیم به جراحی کتفش گرفت. همان وقت اعلام شد یزدانی بعد از چهار تا پنج ماه قادر به بازگشت روی تشک است.

سیدمراد محمدی مدیر فنی کشتی مازندران با اشاره به وضعیت خوب این روز‌های حسن یزدانی برای بازگشت به کشتی به خبرنگار تسنیم گفت: او هر روز صبح کار فیزیوتراپی را در قائمشهر پیگیری کرده و عصر‌ها نیز در سالن خودش در جویبار، تمرینات هوازی انجام می‌دهد. کار بدنسازی‌اش هم در ساری است.

وی افزود: شرایط یزدانی خیلی خوب و فوق‌العاده شده است و چند روز پیش که با هم صحبت کردیم، عنوان کرد بخش زیادی از دامنه حرکتی کتفش بازگشته و چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باقی مانده است. حسن یزدانی بین ۱۰ تا ۱۵ روز از برنامه‌های پزشکی پیش‌بینی شده جلوتر است و حتی می‌تواند پیش از عید نیز روی تشک بیاید، اما اصلاً لازم نیست عجله کند و بهتر است که بعد از کسب آمادگی کامل، تمرین روی تشک را آغاز کند.

حسن یزدانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به کسب نشان طلا شد و مدال نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز به خود اختصاص داد. این قهرمان جویباری همچنین هفت نشان جهانی در کارنامه دارد.

براساس این گزارش، در چرخه انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۲۴ شرایط ویژه‌ای برای یزدانی در نظر گرفته شده است و در زمان بهبود می‌تواند وارد چرخه شود.

 

منبع: تسنیم
دیدگاه