پنج ماه محرومیت برای هم تیمی رونالدو!

با حکم کمیته حرفه‌ای‌گرایی و تعیین وضعیت بازیکنان عربستان، نواف العقیدی به مدت پنج ماه از حضور در میادین محروم شد.

به گزارش جهان مانا، عدم حضور 6 بازیکن سعودی در اردوی تیم ملی، جنجال‌های زیادی را در فوتبال عربستان به وجود آورد. این بازیکنان توسط روبرتو مانچینی از تیم ملی کنار گذاشته شدند و حالا حکم کم‌سابقه‌ای علیه آنها صادر شده است.

کمیته حرفه‌ای‌گرایی و تعیین وضعیت بازیکنان عربستان امشب اعلام کرد که نواف العقیدی سنگربان شماره یک عربستان و تیم فوتبال النصر به مدت پنج ماه از حضور در میادین محروم شده و نمی‌تواند تیمش را همراهی کند.

علاوه بر این، العقیدی به پرداخت 300 هزار ریال سعودی (بیش از چهار میلیارد تومان) محکوم شده است. حکم سنگینی که با واکنش‌های گسترده‌ای در فضای مجازی عربستان همراه شده بخصوص اینکه دیگر بازیکنان با احکام متفاوتی جریمه شده‌اند.

محمد مران، خالد الغنام و علی هزازی که شرایط مشابهی داشتند، با محرومیت یک ماهه و پرداخت 200 هزار ریال سعودی مواجه شده‌اند. این در شرایطی است که سلمان الفرج کاپیتان الهلال تنها به پرداخت 100 هزار ریال محکوم شده و محرومیتی شامل حال او نشده است.

سلطان الغنام دیگر بازیکن النصر نیز به پرداخت 200 هزار ریال محکوم شده و او نیز به مانند سلمان الفرج با محرومیت از میادین روبرو نشده است. احکامی که با اعتراض شدید هواداران النصر همراه شده، چرا که نام سه بازیکن این تیم در لیست 6 نفره وجود دارد.

آنگونه که الریاضیة نوشته است، باشگاه النصر و نواف العقیدی در انتظار انتشار جزئیات این آراء هستند تا شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش (CAS) ارسال کنند.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه