گروسی کارشناس فوتبال؛

قلعه‌نویی ترکیب تیم ملی راتغییر دهد/ نکونام حاشیه ها را مدیریت کند

یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه از قبل هم مشخص بود ترکمنستان نمی تواند مقابل ما حرفی برای گفتن داشته باشد، گفت: پیشنهادم این است که برای بازی برگشت ترکیب تیم ملی تغییر کند.

به گزارش جهان مانا، محسن گروسی در خصوص پیروزی تیم ملی ایران برابر ترکمنستان از مرحله مقدماتی جام جهانی گفت: کاملا مشخص بود که ملی پوشان ما می توانند به راحتی حریف را شکست دهند. ترکمنستان در حد و اندازه های فوتبال ما نیست و بیشتر جنبه یک حریف تمرینی و تدارکاتی را داشت، بازیکنان ما با تجربه بالایی که داشتند به راحتی از موقعیت های به دست آمده استفاده کرده و توانستند به یک برد پرگل دست یابند، ضمن اینکه برخی بازیکنانی که به تازگی به تیم ملی دعوت شده اند در این دیدار حضور داشتند و اعتقاد دارم می توانند آینده فوتبال ما را شکل دهند.

کارشناس فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به پیروزی در دور رفت مطمئنا تیم ملی ایران کار سختی در بازی برگشت در کشور ترکمنستان نخواهد داشت بنابراین اعتقاد دارم امیر قلعه نویی می تواند از بازیکنانی که در دیدار رفت بازی نکردند استفاده کند تا به نوعی هم آنها تجربه بازی ملی پیدا کنند و هم قلعه نویی آنها را محک بزند و ببیند عملکرد آنها در دیدارهای ملی که تفاوت زیادی با باشگاهی د ارد چگونه است.

کارشناس فوتبال در خصوص شرایط استقلال در سالی که گذشت، گفت: استقلال فصل پردردسری را پشت سر گذاشته اگرچه ۹ هفته تا پایان لیگ باقی مانده و استقلال یکی از امیدهای قهرمانی است اما این تیم در ۱۴۰۲ روزهای بد و خوبی را سپری کرد. مشکلات زیادی وجود داشت، اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی، ندادن مطالبات بازیکنان همه اینها دست به دست هم داد تا تیم شرایط خوبی نداشته باشد اما از لحاظ نتیجه استقلال با کوهی از گرفتاری ها توانست بازی های خود را با پیروزی به پایان رسانده و صدرنشین لیگ شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استقلال به قهرمانی نزدیک شده است و اعتقاد دارم اگر نکونام بتواند حاشیه ها را مدیریت کند و اجازه ندهد که بیشتر اتفاقات داخلی به تیم ضربه بزند آبی ها می توانند در پایان فصل جشن قهرمانی بگیرند به شرطی که این وحدت و همدلی و صمیمیتی که بین کادر فنی و بازیکنان وجود داشته همچنان ادامه یابد تا استقلال با حمایت هواداران بتواند هفته های پایانی را با موفقیت به پایان رسانده و در پایان فصل جام را بالای سر ببرد.

گروسی در خصوص عملکرد بازیکنان استقلال هم گفت: این تیم نتوانست در فصل نقل و انتقالات مهره های درخواستی نکونام را جذب کند البته ماشاریپوف به جمع آبی پوشان اضافه شد اما آبی پوشان در ابتدای فصل بازیکنانی مانند محبی و قایدی را از دست دادند که بسیار تاثیرگذار بودند اما مدیریت باشگاه نتوانست برای آنها جایگزین های خوبی پیدا کند و نکونام مجبور شد با داشته هایی که در اختیار داشت لیگ را شروع کند اما او توانست با همین نفراتی که در اختیار داشت توانست نتایج خوبی گرفته و هفته هاست که می بینیم صدرنشین لیگ فوتبال ایران است. آبی ها در دروازه و خط دفاع فوق العاده ظاهر شدند اما کمبودهایی در خط هافبک و حمله وجود دارد که نکونام باید برای فصل آینده این مشکل را برطرف کند به شرطی که باز هم شاهد اختلاف بین او و مدیرعامل باشگاه نباشیم و همه یکدل باشند تا استقلال بتواند برای فصل آینده تیمی پرقدرت بسازد.

 

منبع: مهر
دیدگاه