ورمزیار: در بازی با ترکمنستان شاهد تحول و دگرگونی در تیم ملی بودیم

پیشکسوت فوتبال گفت: حضور جوانان در ترکیب تیم ملی برابر ترکمنستان سبب شده بود تا شاهد نوعی تحول و دگرگونی در تیم ملی باشیم. قطعا با این جوانگرایی در آینده تیم هماهنگ و خوبی خواهیم داشت.

به گزارش جهان مانا، صادق ورمزیار در ارزیابی‌اش از عملکرد تیم ایران برابر ترکمنستان در سومین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: در این بازی چون ترکیب ایران تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها بود تیم هماهنگ و یک‌دستی داشتیم و سبب شده بود تا تیم بازی منسجم و خوبی را برابر ترکمنستان به نمایش بگذارد؛ هر چند بازیکنان ترکمنستان تجربه بازیکنان ما را نداشتند و از قدرت لازم برخوردار نبودند.

او افزود: بازی خوبی برای تیم ایران بود و این نوع ارنج تیمی سبب نوعی تحول و دگرگونی در تیم ملی شده بود که قطعا با این جوانگرایی در آینده تیم هماهنگ و خوبی خواهیم داشت.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: ما استعدادهای خوبی در فوتبال داریم که با این نوع تلفیق سبب می‌شود تا جوانان وقتی در ترکیب تیم ملی قرار می‌گیرند کم‌تر دچار استرس شوند و در شرایط بهتری، توانمندی‌های خود را نشان دهند. بازی با ترکمنستان فرصت خوبی برای جوانان بود تا خود را برای بازی‌های سخت‌تر آماده کنند.

ورمزیار ادامه داد: هر چند ترکمنستان حریف سرسختی برای تیم ایران نبود و بازی راحت و روانی را برابر این تیم به نمایش گذاشتیم اما بازکردن دروازه حریف برای پنج بار از نظر روانی تاثیر مثبتی روی تیم می‌گذارد و سبب می‌شود تا جوانان با خودباوری و انگیزه بیشتری خود را برای بازی‌های مراحل بعد آماده کنند.

مدافع سال‌های دور استقلال تهران همچنین درباره ضعف تیم ملی ایران در این بازی گفت: هیچ تیمی بدون اشتباه نیست و تیم ایران نیز با اینکه از نظر فنی خیلی بالاتر از ترکمنستان بود اما اشتباه‌هایی داشت که به نظر من بازی به بازی برطرف می‌شود. البته همین که در این بازی به جوانان فرصت داده شده بود تا توانمندی خود را به نمایش بگذارنند کار خوبی بود.

ورمزیار در پایان درباره غیبت سردار آزمون در بازی بعد به دلیل آسیب‌دیدگی اظهار کرد: سردار آزمون تاثیر بسزایی در پیروزی تیم دارد که آرزوی سلامتی برای او دارم. با آسیب‌دیدگی پیش‌آمده برای او نه تنها تیم ملی که از بازی در تیم رم نیز عقب می‌افتد. امیدوارم هر چه سریع‌تر آسیب‌دیدگی‌اش برطرف شود. حضور این بازیکن برای تیم ملی مفید و موثر است.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه