تخصیص اعتبار۱,۲۰۰ میلیارد تومانی به فدارسیون کشتی

وزیر ورزش و جوانان با اعلام حمایت خود از کشتی، تاکید کرد: علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته شده، برای تأمین امکانات کشتی گیران ملی پوش اعتبارات ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت.

به گزارش جهان مانا، کیومرث هاشمی پیش از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک با حضور در کمپ کشتی شهید قاسم سلیمانی ضمن ادای احترام به شهید گمنام فدراسیون، از اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی بازدید کرد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت سهمیه کشتی ایران در رقابت‌های المپیک پاریس پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و از آخرین وضعیت ملی‌پوشان را ارائه کرد.

همچنین پس از آن حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نیز در خصوص شرایط ملی‌پوشان کشتی فرنگی توضیحاتی به وزیر ورزش و جوانان داد.

در ادامه کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان خطاب به ملی‌پوشان کشتی گفت: امسال، سال المپیک است و کشورها توجه ویژه‌ای به ورزش‌های خود و سرمایه‌گذاری قابل توجهی به امور مربوطه دارند. کشتی ورزش اول کشور است و از اولین زمان حضور ما در المپیک تا به امروز کشتی همیشه مورد توجه بوده و مردم این رشته را دوست دارند که در ادامه کشتی فرنگی هم موفق شد در کنار کشتی آزاد به موفقیت برسد. رشته کشتی همیشه روند مدال‌آوری را در مسابقات المپیک داشته است.

هاشمی گفت: سالانه وزارت ورزش کمک‌ها و اعتباراتی را به رشته‌های ورزشی تخصیص می‌دهد. موضوع المپیک به کمیته ملی المپیک برمی‌گردد اما قطعاً ما هم پشتیبانی می‌کنیم، نشست‌های تخصصی با کادر فنی و مجموعه فدراسیون کشتی داشتیم. با زحمت‌هایی که کشیده می‌شود قطعاً نتیجه خواهند گرفت. از زمانی که آقای دبیر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد، زندگی خود را وقف این رشته ورزشی کرده و در بحث زیرساخت‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و باید این پیشرفت‌ها روایت‌گری شود و بخشی از آن توسط بنده باید پیگیری شود و بخشی دیگر را شما باید پیگیری کنید.

وی در مورد نامه برخی فدراسیون‌ها و به خصوص فدراسیون کشتی برای درخواست حواله خودرو گفت: ما معتقد به برقراری عدالت هستیم و به نظرم کشتی مستحق‌تر از سایر رشته‌های ورزشی است. تلاش ما بر این است که اگر این اتفاق قرار است رخ بدهد برای همه رشته‌های ورزشی و همچنین کشتی این حواله‌ها تخصیص داده شود.

وزیر ورزش و جوانان در مورد بازسازی استادیوم آزادی گفت: ما امسال در قانون بودجه ۱۴۰۳ برای مجموعه ورزشی آزادی ۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کردیم و امیدوارم با این تخصیص اعتبارات، مشکلات این مجموعه برطرف شود.

هاشمی در مورد بحث واگذاری دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: چهار جلسه اختصاصی با مدیران دو باشگاه‌ها و رئیس فدراسیون فوتبال و مسئولان مرتبط داشتیم، خیلی از موارد وظیفه ما به عنوان وزارت ورزش نبوده ولی از آنجایی که دو تیم فوتبال بزرگ پایتخت هواداران زیادی دارند و مردم با آن زندگی می‌کنند وظیفه خود دانستیم شرایطی را فراهم کنیم تا مشکلات استقلال و پرسپولیس رفع شود. در بحث واگذاری این دو باشگاه شرکت خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد و دارایی پیگیر موضوعات مربوطه هستند.

هاشمی خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور ستادی را تحت عنوان راویان پیشرفت ایران صورت داده‌اند و این ستاد با حکم رئیس جمهور مشغول به کار شده است و مشغول روایت کردن پیشرفت‌های صورت گرفته است و این اتفاقات به راحتی به دست نیامده است. دنیا عرصه رسانه است و مقام معظم رهبری بر بازنمایی اقدامات تاکید دارند و یکی از مهم‌ترین مسائلی که در ورزش باید در نظر گرفته شود، پیوست‌های تبلیغی است.

وی در ادامه گفت: ورزش قهرمانی ظرفیت بسیار خوبی در افتخارآفرینی دارد و این فرصت خوبی برای کشتی است و ما موظف هستیم حمایت کنیم. سال گذشته ۱۰۰ درصد پول و اعتبارات فدراسیون‌ها پرداخت شد و در ٣۵ سالی که در ورزش حضور دارم هیچ گاه چنین اتفاقی نیفتاده است. ضمن اینکه هیچ وقت به اندازه حال حاضر به ادارات کل استان‌ها و هیأت‌های ورزشی کمک نشده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: اعتقاد داریم هر چه قدر سهمیه زودتر گرفته شود، تمرکز بیشتری برای المپیک صورت می‌گیرد. امیدوارم با وقت‌گذاری‌هایی که مجموعه فدراسیون کشتی در نظر گرفته است، بتوانید دل مردم را شاد کنید و هیچ چیزی بالاتر از خوشحالی مردم نیست. توکل به خدا کنید و تلاش خود را انجام دهید چون این بستر، فرصتی برای افتخارآفرینی است.

هاشمی در پایان بیان کرد: از تمامی شما عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم. بنده همچنان حامی کشتی هستم و علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته شده، برای امکانات شما هم اعتبارات ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت.

 

منبع: مهر
دیدگاه