دیدار مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر فرانسه در ایران

در آستانه برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر فرانسه در ایران دیدار و گفت و گو کردند .

به گزارش جهان مانا ، مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر فرانسه در ایران دیدار کردند.

به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در راستای هماهنگی هرچه بیشتر به منظور اعزام بی دغدغه کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به المپیک ۲۰۲۴ پاریس، محمود خسروی وفا رئیس و سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک با «نیکولاس روشه» سفیر فرانسه و همراهانش در محل کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از حضور سفیر و همراهانش در محل کمیته ملی المپیک اظهار کرد:

بسیار خوشحالیم که می توانیم با برپایی نشست‌های اینچنینی مسائل را مطرح کنیم تا هم پاریس میزبانی خوبی داشته باشد و هم ما کاروانمان را بدون دغدغه به این بازی ها اعزام کنیم.

 

وی افزود:

اطمینان دارم که پاریس با توجه به تجربیات ارزنده‌ای که در میزبانی و برگزاری رویدادهای بزرگ مهم همچون المپیک دارد، این المپیک را نیز خوب و منظم برگزار می‌کند و با خبرهایی که به گوش می‌رسد مطمئناً یکی از بهترین و متفاوت‌ترین افتتاحیه های المپیک را نیز شاهد خواهیم بود.پ

 

خسروی وفا در ادامه به شرح وضعیت کاروان ایران پرداخت و گفت:

تاکنون 22 سهمیه المپیکمان نهایی شده است و پیش بینی می‌شود بین ۱۰ تا ۲۰ سهمیه دیگر نیز کسب کنیم. کاروان ایران نسبت به دوره قبل کوچک‌تر شده است چرا که تیم‌های والیبال و بسکتبال موفق به کسب سهمیه نشده‌اند و رشته کاراته از المپیک حذف شده است.

 

وی ادامه داد:

آرزو می‌کنم فرانسه بازی‌های زیبایی برگزار کند و برای همه شرکت کنندگان خاطرات خوبی را بسازد. از همین جا پیشاپیش به خاطر همکاری و میزبانی خوب شما تبریک می‌گویم.

 

نیکولاس روشه سفیر فرانسه نیز ضمن ابراز خرسندی بابت دومین دیدارش با مسئولان کمیته ملی المپیک کشورمان با هدف تعامل بیشتر برای حضور کاروان ورزشی ایران در المپیک پاریس گفت:

من نیز متقابلا امیدوارم کاروان ورزشی ایران در پاریس نتایج درخشانی کسب کند و ورزشکاران ایرانی موفق باشند و دفعه آینده که از موزه ورزش المپیک بازدید می کنیم شاهد مدال‌های این عزیزان باشیم که از پاریس به ارمغان آورده‌اند.

 

وی تاکید کرد:

طبق سیاست گذاری های دولت فرانسه و ستاد برگزاری بازی‌ها، سفارتخانه‌های این کشور فقط و فقط طبق قوانین و دستورالعمل‌های اجرایی و ابلاغی عمل خواهند کرد. تاکید ستاد برگزاری بازی‌ها نیز بر همراهی و همکاری همه جانبه با کمیته ملی المپیک در راستای حمایت از خانواده المپیک است. در سایر بخش‌ها و گروه‌ها طبق همان دستورالعمل اعلام شده سفارتخانه‌، روال عادی طی خواهد شد.

در پایان این دیدار سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ فرانسه نیز به تشریح برخی از محدودیت‌ها و موارد مربوط به کاروان از جمله هیات همراه و کادر فنی تیم‌های اعزامی پرداخت که مقرر شد در این زمینه و جهت تسهیل در روابط بین کمیته و سفارت، طرفین نمایندگانی را معرفی کرده و از این پس پیگیر امور شوند.

در این نشست به جز مسئولان کمیته ملی المپیک و سفیر فرانسه، عبدالله سهرابی رئیس کمیسیون بین الملل، فرید فتاحیان مدیر واحد بین الملل، محمود عبداللهی مدیر روابط عمومی و حمیدرضا سلامی مدیر تشریفات کمیته ملی المپیک به همراه «نیکولاس فردات» و «فیلیپینه برایگو» همراهان سفیر فرانسه حضور داشتند.

 

دیدگاه