رقیب آمریکایی کنار کشید/ زارع شانس اصلی طلای المپیک شد

قهرمان سنگین وزن المپیک توکیو غایب بزرگ دسته سنگین وزن المپیک پاریس خواهد بود.

به گزارش جهان مانا، گیبل استیوسون قهرمان سنگین وزن بازی های المپیک توکیو، در انتخابی تیم ملی آمریکا شرکت نخواهد کرد و به این ترتیب در پاریس غایب خواهد بود. 

این کشتی گیر  تحت قرارداد با WWE (سازمان مسابقات کشتی‌کچ) است. این قرارداد پس از قهرمانی استیوسون در المپیک ۲۰۲۱ منعقد شد. پس از آن، او در سال ۲۰۲۳ به تشک بازگشت و با قدرت قهرمان آمریکا شد و قرار بود در جهانی بلگراد حاضر باشد ولی این اتفاق رخ نداد. قهرمان المپیک به جای کسب عناوین جدید در کشتی، مجبور است با شرکت در برنامه های  سازمان مسابقات کشتی‌کچ در این رقابت‌ها حاضر باشد.

بسیاری در آمریکا تصمیم استیوسون برای پایان دادن به کشتی خود در سن ۲۱ سالگی را محکوم کردند. 

هنری سهودو قهرمان کشتی المپیک و UFC با انتقاد شدید از این تصمیم استیوسون گفت: افرادی مانند گیبل استیوسون از هدر دادن بهترین سال های جوانی خود برای سرگرمی و پول پشیمان خواهند شد. من کشتی گیر سنگین وزنی به چابکی و سرعت او ندیده‌ام. فکر می کنم او می‌توانست یک حرفه استثنایی در کشتی داشته باشد. او می توانست برای دومین بار قهرمان المپیک شود ولی احمق بود و حالا WWE به او اجازه شرکت در آزمون های المپیک را نمی دهد.

این هفته مسابقات انتخابی کشتی در آمریکا برای حضور در المپیک برگزار می شود و مشخص خواهد شد  که کدام یک از آمریکایی ها در المپیک پاریس حضور خواهند داشت. مدعی اصلی حضور در بازی ها در وزن تا ۱۲۵ کیلوگرم میسون پریس است.

سال گذشته او در مسابقات جهانی بلگراد شرکت کرد و جای گیبل استیوسون را گرفت و به مدال برنز رسید. او در بلگراد به گنو پتریاشویلی گرجستانی باخت و دردیدار رده بندی عبدالله قربانوف را شکست داد.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه