یک زن رکورد مسی و رونالدو را شکست/ ۳۵۴ بازی توسط لیلی

دنیای ورزش با رکوردهایی عجین شده که برای شکسته شدن آن باید ماه‌ها و شاید سال‌ها منتظر ماند اما برخی از این رکوردها به نظر می‌رسد زمان به مراتب بیشتری را به خود اختصاص خواهند داد که یکی از آنها به ملی‌پوش فوتبال بانوان آمریکا اختصاص دارد.

به گزارش جهان مانا، کریستین لیلی با رکورد ۳۵۴ بازی، رکوردار بیشترین حضور در میادین فوتبال است، او حتی از بازیکنانی از جمله رونالدو و مسی نیز بیشتر در زمین‌های فوتبال و بازی‌های رسمی به میدان رفته و رکورد جهانی حضور بین‌المللی را در اختیار دارد.

هنگامی که این بانوی ورزشکار اولین بازی بین‌المللی خود را در سال ۱۹۸۷ انجام داد، تنها ۱۶ سال سن داشت. او ۲۳سال توپ زد و در سن ۳۹ سالگی به عنوان یک فوتبالیست از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد تا با انجام ۳۵۴ بازی، خود را در تاریخ آمار دنیای فوتبال جاودانه سازد.

او که اکنون ۵۲ سال سن دارد در یک گفت‌وگو با سایت فیفا به ایامی که فوتبال را آغاز کرده، اشاره می‌کند. اینکه من چنین رکوردی را کسب کرده‌ام برای من بسیار خوشایند است اما در آن دوران و در ابتدای ورزشم به این چیزها فکر نمی‌کردم بلکه فقط دوست داشتم به میدان بروم و بازی کنم. روز اول فکر نمی‌کردم قرار است ۲۳ سال بازی کنم اما مسیر این گونه پیش رفت و چنین رکوردی ثبت شد.

لیلی در مورد تفاوت روزهای بازی خود با دوران حرفه‌ای فوتبال تاکید کرد: خیلی از چیزهایی که امروز وجود دارد در آن دوران نبود. تجهیزات پزشکی و علوم ورزشی که در اختیار ورزشکاران است در دوران ما نبود اما فکر می‌کنم به دلیل شدت و افزایش مسابقات، این روزها آسیب‌های بیشتری را شاهد هستیم و این تفاوت نسل ما با فوتبالیست‌های حرفه‌ای امروز است.

این ملی‌پوش اسبق فوتبال آمریکا در خصوص احتمال شکسته شدن رکوردش یادآور شد: رکوردها برای شکسته شدن است اما اگر بازیکنی می‌خواهد به آن برسد باید از دوران جوانی شروع کند. بچه‌های جوان خوبی داریم و من امیدوارم این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص تفاوت‌ بازی کردن در جام‌جهانی و المپیک هم خاطر نشان کرد: در زمان من، هر دو تورنمنت جدید بود. من در اولین جام‌جهانی بازی کردم و در اولین بازی المپیک هم به میدان رفتم، به عنوان یک بازیکن جوان، المپیک چیز بزرگتری بود. آن روزها در تلویزیون زیاد فوتبال دیده نمی‌شد و فقط بازی‌های المپیک را دیدیم و این کافی بود تا با علاقه بیشتری در آن بازی کنم اما الان همه چیز فرق کرده و همه می‌خواهند در جام جهانی بازی کنند.

 

منبع: ایرنا
دیدگاه