اوسمار پس از تساوی برابر سپاهان: تا آخر می‌جنگیم تا به حقمان برسیم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید شانس خوبی برای رسیدن به صدر جدول داشتند.

به گزارش جهان مانا، اوسمار ویه‌را، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از تساوی مقابل سپاهان در هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: قبل از اینکه بخواهم راجع به بازی صحبت کنم باید از همه هوادارانی که امروز انرژی و کمک دادند، تشکر کنم چون حضور آن‌ها در بازی‌های سخت به ما کمک می‌کند. می‌دانستیم که بازی سختی خواهیم داشت و جزئیات کوچک شرایط را عوض می‌کند. یک شانس خوب مهدی ترابی داشت و یک شانس خوب هم بازیکنان سپاهان در پایان بازی داشتند.

او افزود: شانس خوبی داشتیم که به صدر جدول برویم و اختلاف را از بین ببریم. هنوز پنج بازی دیگر مانده و ما تا آخر می‌جنگیم تا به چیزی که حقمان است برسیم. فوتبال اتفاقات زیادی دارد و برای همین بازی جذابی است. خطاها و یارگیری‌ها جزو شرایط بازی است که گاهی از سرعت بازی کم می‌کند. در بازی توانستیم وسط زمین را به خوبی کنترل کنیم اما جزئیاتی که می‌شد برنده شویم رقم نخورد تا مساوی شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا تیمش شجاعت کافی برای برد مقابل سپاهان را داشته، پاسخ داد: برنامه داشتیم که گل بزنیم و شانس هم داشتیم بازی‌های بزرگ اینطور هستند مقابل سپاهان و تراکتور و استقلال بازی‌های بزرگی هستند و خیلی سخت است به چیزی که می‌خواهید برسید. اصلا به نتیجه بازی استقلال نگاه نکردیم و به دنبال نتیجه گیری خودمان بودیم. با پرس کردن در زمین سپاهان نشان میداد چقدر می خواستیم رو به جلو حرکت کنیم و بازی را به نفع خودمان تمام کنیم.

او درباره اینکه پرسپولیس شانس صعود به صدر جدول را از دست دادند، گفت: من هم به شما یک ضرب المثل می‌گویم اگر قرار بود با شانس چیزی را به دست بیاوریم هر سال تیم‌های برزیلی که خیلی به شانس اعتقاد دارند باید قهرمان می شدند. شانس در فوتبال وجود دارد اما تا آخرین لحظه می جنگیم تا به هدفی که می‌خواهیم برسیم.

او درمورد حضور هواداران در ورزشگاه گفت: در دوبخش جواب می‌دهم. مثل هواداران ناراحتیم چون می شد به صدر جدول برویم. می دانم هواداران مثل ما ناراحت هستند اما هواداران واقعی دیدند که بازیکنان با تمام قلب‌شان تلاش کردند تا به نتیجه برسند. درست است که ناراحت هستند که بازیکنان چقدر تلاش کردند تا به نتیجه‌ای که می‌خواستند برسند.

چرا در بازی‌های بزرگ خوب نتیجه نمی‌گیرید؟ سرمربی پرسپولیس در این باره گفت: به نظر شما احترام می‌گذارم. امروز سروش روز خوبی نداشت و به تیم کمک کرد اما روز خوب او نبود. درباره ریتم بازی باید بگویم که خیلی نمی‌شود در چند بازی ریتم یکسان داشته باشیم و ریکاوری کردن سخت است. پنج بازی سخت دیگر داریم و نمی‌شود آن روند خوب را نگه داشت. بازیکنان تلاش می‌کنند و به نظر شما احترام می‌گذارم. با تیم راحتی بازی نداشتیم و بازی با تیم سوم جدول بود که بازیکنان خیلی خوب کار کردند.

اوسمار درمورد اینکه بازیکن تمام کننده در خط حمله کم دارد، عنوان کرد: ما نسبت به بازی حریف بازی‌ها را می‌سنجیم و می‌دانستیم که می‌شود به پشت دفاع حریف رسید. ترابی و سروش رفیعی شانس خوبی داشتند. سپاهان یارگیری خوبی داشت و شرایط را سخت کرد. بازی بعدی ما با نساجی است و باید آن‌ها را آنالیز کنیم. باید ریتم تیم را برای آن بازی عوض کنیم. جزئیات بازی را دیدیم که می توانستیم به چیزی که می خواهیم برسیم اما به گل و هدفی که می‌خواستیم نرسیدیم.

پنج بازی تا پایان فصل مانده آیا پرسپولیس قهرمان می‌شود؟ او گفت: اگر دست من باشد می‌گویم که پرسپولیس همیشه قهرمان می شود.

 

 

منبع: ايسنا
دیدگاه