در هفته بیست و ششم لیگ برتر؛

روز سخت پرسپولیس و شرایط متفاوت استقلال/ سپاهان در اندیشه جهش!

بیست و ششمین هفته از رقابت های فوتبال لیگ برتر با انجام ۷ بازی امروز پیگیر می شود که در حساس‌ترین دیدارها دو تیم استقلال و پرسپولیس رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

به گزارش جهان مانا، ۷ دیدار باقی مانده از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت انجام می‌شود و در مهم‌ترین دیدارهای استقلال تهران در خانه میزبان ذوب آهن خواهد بود و پرسپولیس در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر رو در روی نساجی قرار خواهد گرفت.

پیکان - آلومینیوم

دو تیم فوتبال پیکان و آلومینیوم در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که از زمانی که آلومینیوم وارد لیگ برتر شده، دیدارهای رو در روی این دو تیم بردی نداشته و هر ۷ بازی گذشته آنها با نتیجه تساوی خاتمه یافته است.

آلومینیوم در ۵ بازی گذشته خود تنها یک پیروزی برابر پرسپولیس در جام حذفی به دست آورده و در طرف مقابل تیم پیکان در ۵ بازی اخیر خود دو شکست، دو تساوی و یک پیروزی را کسب کرده است. دیدار رفت دو تیم در اراک با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. این بازی در ورزشگاه پاس قوامین و از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود.

سپاهان - استقلال خوزستان

تیم فوتبال سپاهان که هفته گذشته موفق شد پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی متوقف کند، امروز و در ورزشگاه نقش جهان میزبان استقلال خوزستان است. در ۱۰ سال اخیر استقلال تنها یکبار موفق به شکست دادن سپاهان شده است. دیدار رفت دو تیم با نتیجه ۳ بر یک به سود سپاهان خاتمه یافت و شاگردان «ژوزه مورایس» برای زنده نگه داشتن امیدهای خود برای کسب سهمیه آسیایی و یا حتی قهرمانی در لیگ برتر نیازمند ۳ امتیاز این بازی هستند.

سپاهان در ۵ بازی اخیر خود شکستی را متحمل نشده و در طرف مقابل استقلال خوزستان یکبار در ۵ دیدار اخیر خود بازی را واگذار کرده است. با توجه به دو پیروزی متوالی نساجی، استقلالی‌ها بار دیگر در منطقه سقوط قرار گرفتند و باید در ۵ بازی باقی مانده خود تا پایان مسابقات، امتیازات لازم را کسب کنند. این بازی از ساعت ۱۸:۱۰ برگزار می‌شود.

نساجی - پرسپولیس

تیم فوتبال نساجی با دو پیروزی اخیر خود برابر تراکتور و ذوب آهن خود را از منطقه سقوط نجات داد و شاگردان ساکت الهامی امیدوارند تا سومین پیروزی متوالی خود را در این فصل و در خانه تجربه کنند. پرسپولیسی‌ها در دو دیدار اخیر خود برابر آلومینیوم و سپاهان در جام حذفی و لیگ برتر نتوانسته‌اند به برتری دست یابند و همین موضوع باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. «اوسمار ویه‌را» برای این بازی تمام نفرات خود را در اختیار دارد و تنها امید عالیشاه به دلیل محرومیت قادر به همراهی پرسپولیس نیست.

نساجی از زمانی که پا به رقابت‌های لیگ برتر گذاشته، موفق به شکست پرسپولیس نشده و در ۱۰ دیدار رو در روی دو تیم، ۷ پیروزی سهم پرسپولیس بوده و ۳ بازی هم با نتیجه تساوی خاتمه یافته است. دیدار رفت دو تیم در این فصل با نتیجه یک بر صفر به سود سرخ‌پوشان تهران به پایان رسید و شهاب زاهدی زننده تک گل این دیدار بود.

احسان حسینی مدافع نساجی تنها غایب این تیم برابر پرسپولیس است و سایر نفرات می‌توانند برای این تیم به میدان بروند. البته نساجی چی ها پیش از این آریا برزگر و علیرضا رضایی را به دلیل مصدومیت تا پایان فصل از دست داده بودند.

این بازی از ساعت ۱۸:۱۵ و در ورزشگاه شهید وطنی برگزار می‌شود.

ملوان - هوادار

تیم ملوان برای رسیدن به جمع ۴ تیم بالای جدول و هوادار برای قرارگیری در نیمه اول جدول، به پیروزی در این بازی چشم دوخته‌اند. دیدار رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود ملوان خاتمه یافت و شاگردان مهدی تارتار امیدوارند تا اینبار و در خانه موفق به شکست هوادار مسعود شجاعی شوند. مصاف این دو تیم در رقابت‌های لیگ برتر تاکنون با نتیجه تساوی خاتمه نیافته و همیشه با پیروزی یکی از دو تیم همراه بوده است.

در ۹ دیدار رو در روی دو تیم در لیگ دسته اول و لیگ برتر، ۴ پیروزی سهم هوادار و دو پیروزی سهم ملوان بوده و ۳ دیدار هم با نتیجه تساوی خاتمه یافته است. این بازی از ساعت ۱۹:۳۰ و در ورزشگاه مرحوم سیروس قایقران برگزار می‌شود.

صنعت نفت - مس

در دیدارهای این دو تیم در ادوار رقابت‌های لیگ برتر، تیم مس دست بالاتر را داشته و در ۷ بازی رو در رو، ۳ پیروزی سهم مس و یک پیروزی سهم صنعت نفت بوده و ۳ دیدار هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. بازی رفته دو تیم با نتیجه دو بر صفر به سود صنعت نفت به پایان رسید و شاگردان فراز کمالوند که در انتهای جدول حضور دارند برای زنده نگه داشتن اندک شانس خود برای بقا در لیگ برتر باید مسی را شکست دهند که از زمان حضور محرم نویدکیا در این تیم، شکستی را متحمل نشده است.

صنعت نفت در ۵ بازی اخیر خود ۴ شکست و یک پیروزی را به دست آورده و تیم مس نیز موفق به کسب ۴ تساوی و یک پیروزی شده است. این بازی از ساعت ۱۹:۳۰ و در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.

فولاد - تراکتور

تیم فوتبال فولاد که در یک قدمی رسیدن به منطقه سقوط قرار دارد، باید در برابر تراکتور حداقل امتیاز را کسب کند. عبدالله ویسی سرمربی فولاد پیش از این دیدار و از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، محکوم به پرداخت دو میلیارد تومان شد تا سنگین‌ترین حکم انضباطی در تاریخ لیگ برتر ایران را به نام خود به ثبت برساند. فولاد در ۵ بازی گذشته خود ۳ تساوی و دو شکست را به دست آورده است و این تیم همراه با ویسی تاکنون موفق به کسب پیروزی در فصل بیست و سوم نشده است.

تیم تراکتور هم از زمانی که «پاکو خمز» از این تیم جدا شده است تاکنون موفق به کسب پیروزی نشده و حمید مطهری امیدوار است در این بازی خارج از خانه موفق به پیروزی برابر فولاد شود تا همچنان تراکتور در جمع ۴ تیم بالای جدولی باقی و شانس کسب سهمیه آسیا و قهرمانی در این تیم زنده بماند.

دیدار رفت این دو تیم با نتیجه دو بر صفر به سود تراکتور به پایان رسید و فولاد امیدوار است تا با حضور هواداران خود، ۳ امتیاز این بازی را کسب کند. این بازی از ساعت ۱۹:۳۰ و در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار می‌شود.

استقلال تهران - ذوب آهن

تیم فوتبال استقلال برای حفظ صدر در فاصله ۵ هفته‌ای تا پایان فصل بیست و سوم، نیاز به پیروزی در این بازی دارد. آبی‌های پایتخت نفس‌های پرسپولیس را پشت سر خود حس می‌کنند و برای قهرمانی باید حتماً از بازی‌های خود امتیازات لازم را کسب کند.

استقلال برای فردا همه بازیکنان خود را در اختیار دارد و امکان دارد دو بازیکن ذوب آهن این بازی را به دلیل مصدومیت از دست دهند. ذوب آهن بهترین تیم خارج از خانه در این فصل بوده و از ۱۲ بازی گذشته خود در خارج از اصفهان ۲۳ امتیاز به دست آورده اما نتایج این تیم در دیدارهای نیم فصل دوم با نوساناتی همراه بوده است. ذوب آهن در ۵ بازی اخیر خود موفق به کسب دو پیروزی، دو شکست و یک تساوی را داشته است و استقلال تهران نیز در ۵ بازی اخیر خود ۳ پیروزی و دو تساوی را به دست آورده است.

دیدار رفت این دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید. بازی امروز از ساعت ۲۰:۳۰ و در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

 

منبع: مهر
دیدگاه