اخطار فدراسیون جهانی به ژیمناستیک ایران برای برگزاری انتخابات

فدراسیون جهانی به فدراسیون ژیمناستیک ایران اخطار داده در صورتی که انتخابات در تاریخ مقرر (۲۴ اردیبهشت) برگزار نشود، این فدراسیون در خطر تعلیق قرار خواهد گرفت.

به گزارش جهان مانا، انتخابات فدراسیون ژیمناستیک پس از فراز و نشیب‌های طولانی قرار است روز ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار شود و طبق اعلام سیدمحمد شروین اسبقیان معاون وزیر ورزش برای انتخابات ژیمناستیک ثبت نام جدیدی انجام نخواهد شد و مجمع انتخاباتی این فدراسیون با همان نامزدهای قبلی برگزار خواهد شد. بنابراین برای انتخابات پیش روی این فدراسیون تنها ۳ نامزد شامل زهرا اینچه درگاهی، حبیب نوظهوری و عابد حقدادی حضور دارند.

مجمع انتخاباتی این رشته ورزشی در شرایطی برگزار می‌شود که حدود سه سال است، فدراسیون ژیمناستیک درگیر حواشی مدیریتی است. دوره ریاست زهرا اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک ۱۹ تیرماه سال ۱۴۰۰ به پایان رسید؛ او بعد از فراز و نشیب‌های زیاد و بعد از ۶ ماه صندلی ریاست این فدراسیون را به سرپرستی که از سوی وزارت ورزش و جوانان انتخاب شده بود واگذار کرد.

در نهایت وزارت ورزش، حمید احمدی را به عنوان اولین سرپرست برای فدراسیون ژیمناستیک در تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ معرفی کرد. پس از پایان دوره ۶ ماهه سرپرستی احمدی، در تاریخ سوم مردادماه ۱۴۰۱ وزارت ورزش و جوانان ابتدا طاهر علوی را به عنوان سرپرست معرفی کرد که البته بعد از گذشت چند ساعت، زهره مرزوقی را جایگزین او کرد. عمر سرپرستی مرزوقی در فدراسیون ژیمناستیک هم چندان طولانی نبود و او تنها دو ماه سرپرستی این فدراسیون را به عهده داشت. بعد از او وزارت ورزش و جوانان، عابد حقدادی را به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب کرد.

حقدادی چندین ماه به عنوان سرپرست در فدراسیون حضور داشت تا اینکه در تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ انتخابات پرحاشیه فدراسیون ژیمناستیک برگزار شد؛ در آن مقطع زهرا اینچه درگاهی، عابد حقدادی، حبیب نوظهوری، علی خسروی و مقداد قلندرپور نامزدهای حضور در این انتخابات بودند که پس آغاز مجمع تأیید صلاحیت سه نامزد قلندرپور، نوظهوری و حقدادی اعلام شد.

همین موضوع با واکنش اینچه درگاهی همراه بود و او که تأیید صلاحیتش برای حضور در این مجمع انتخابی نیامده بود مجبور به ترک جلسه شد. عدم حضور اینچه درگاهی در مجمع انتخابات فدراسیون ژیمناستیک منجر به ترک ۲۱ نفر از اعضای مجمع شد. در همان زمان زمزمه‌های به حد نصاب نرسیدن مجمع عنوان شده بود اما انتخابات این فدراسیون با ریاست پولادگر برگزار و بعد از ۲۰ ماه بلاتکلیفی عابد حقدادی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

اما با انتخاب حقدادی کار برای ژیمناستیک ایران به پایان نرسید، در واقع انتخابات این فدراسیون به جای اینکه مایه آرامش باشد بیشتر ایجاد حاشیه کرد. بعد از گذشت چندین ماه از دوره ریاست حقدادی، فدراسیون جهانی ژیمناستیک ریاست او را به رسمیت نشناخت و همچنان اینچه درگاهی را به عنوان رئیس فدراسیون قبول داشت. در نهایت پس از کش و قوس فراوان انتخابات فدراسیون ژیمناستیک با حکم دیوان عدالت اداری ابطال و فدراسیون در دی ماه سال گذشته به اینچه درگاهی تحویل داده شد تا او شرایط برگزاری انتخابات مجدد را فراهم کند.

حالا قرار است هفته آینده انتخابات این فدراسیون با حضور سه نامزد برگزار شود؛ نکته جالب توجه این است که فدراسیون جهانی به فدراسیون ژیمناستیک ایران اخطار داده در صورتی که انتخابات در تاریخ مقرر (۲۴ اردیبهشت) برگزار نشود، این فدراسیون در خطر تعلیق قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که مهدی الفتی ملی‌پوش ژیمناستیک ایران در روزهای اخیر موفق به کسب سهمیه المپیک شده و در این شرایط بیشتر از هر زمانی نیاز است که مسئولان ورزش انتخابات را در تاریخ مقرر برگزار کنند تا بیش از این ژیمناستیک ایران درگیر حواشی نشود.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار