چرا سپاهان پرستاره از استقلال و پرسپولیس عقب مانده؟

کارشناس فوتبال گفت: تیم فوتبال سپاهان اصفهان پر از ستاره است و به دلیل نوسان فنی نتوانست در کورس قهرمانی با استقلال و پرسپولیس رقابت کند.

به گزارش جهان مانا، مرتضی کرمانی مقدم در مورد شرایط حساس جدول لیگ برتر در هفته های پایانی و رقابت استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی اظهار داشت: پرسپولیس در نیم فصل دوم خیلی خوب نتیجه گرفته فقط حیف شد که در جام حذفی باخت و از گردونه کنار رفت وگرنه راحت می توانست در جام حذفی هم قهرمان شود. در هفته بیست و ششم لیگ برتر هم پرسپولیس برای بازگشت با صدر به اندازه یکی دو دقیقه فاصله داشت و خود من تصور کردم که استقلال مقابل ذوب آهن متوقف شد اما در دقیقه آخر گلزنی کرد. فوتبال به همین دلیل جذاب و تماشاگر پسند است.

وی افزود: در 4 بازی باقیمانده پرسپولیس بازی های سخت تری نسبت به استقلال دارد اما من مطمئنم هر 4 مسابقه را با برد پشت سرمی گذارد و استقلال در یکی از این دیدارها مساوی خواهد کرد و پرسپولیس قهرمان می شود.

کرمانی مقدم: سپاهان درابتدای فصل همه بازیکنان ستاره را خریداری کرد و یکی از دلایلی که نتوانست در این فصل موفق شود خرید این همه ستاره بود

کرمانی مقدم درمورد درخشش بازیکنان خارجی در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس در نیم فصل بازیکنان خارجی خوبی جذب کرد و اگر این خریدهای خارجی نبودند قطعا اکنون پرسپولیس در کورس قهرمانی نبود. در تیم های دیگر هم بازیکنان خارجی خوبی حضور دارند و در کل باید گفت که تیم ها خریدهای خارجی با کیفیتی انجام داده اند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال در مورد دلیل ناکامی سپاهان برای رسیدن به قهرمانی واینکه مورایس گفته دیگر تیم ها ستاره های زیادی دارند، گفت: یعنی چه؟! سپاهان درابتدای فصل همه بازیکنان ستاره را خریداری کرد و یکی از دلایلی که نتوانست در این فصل موفق شود خرید این همه ستاره بود! البته کادرفنی تیم هم مشکلاتی دارد و نوسان در نتیجه گیری یکی از مهم ترین دلایل ناکامی سپاهان در این فصل است. سپاهان بازی های راحتی را از دست داد. به نظرم این تیم پرستاره می توانست از مدعیان اصلی قهرمانی باشد. هر مربی دیگری بود شاید می توانست با این تیم نتایج بهتری بگیرد البته یکی دیگر از دلایل عقب ماندن سپاهان از کورس قهرمانی عملکرد درخشان استقلال و پرسپولیس بود.

کرمانی مقدم در مورد قرارداد سه ساله سپاهان بامورایس گفت: شاید مبلغ قراردادش زیاد است که نمی توانند او را تغییر بدهند وگرنه با تیم پرامکانات و پرستاره سپاهان هر مربی دیگری بود می توانست مدعی اصلی قهرمانی باشد.

 

منبع: فارس
دیدگاه