ذوالفقارنسب: لیگ برتر با هزینه‌های نجومی، از نظر فنی ضعیف است

بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت و کارشناس فوتبال ایران، با انتقاد از وضعیت لیگ برتر، گفت: "لیگ برتر با هزینه‌هایی که در آن می‌شود، همخوانی ندارد و از بُعد فنی دارای نواقصی است که باید رفع شود."

به گزارش جهان مانا ، پیشکسوت و کارشناس فوتبال ایران گفت: لیگ برتر با هزینه‌هایی که در آن می‌شود، همخوانی ندارد و از بُعد فنی دارای نواقصی است که باید رفع شود.

بیژن ذوالفقارنسب به تشریح شرایط لیگ برتر فوتبال پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه انتظاری که از سطح فنی لیگ می‌رفت، هنوز برآورده نشده است. در برخی تیم‌ها چنددستگی دیده می‌شود و در بدنه باشگاه و تیم‌، اختلاف‌هایی را می‌بینیم که می‌تواند به تیم ضربه بزند.

وی ادامه داد: این موارد در نهایت باعث می‌شود کیفیت فنی تیم‌ها کاهش یابد و اهداف مدنظرشان، محقق نشود. فوتبال امروز اروپا را ببینید، همه چیز روشن و مشخص است و ما می‌توانیم به راحتی از آن درس بگیریم و الگوبرداری کنیم اما این کار انجام نمی‌شود. مسائل مالی، نوع قراردادها، نوع رفتارها و تمامی مسائل مرتبط با فوتبال در آن به خوبی دیده شده و بازیکنان نیز پذیرای تمامی موارد مطرح شده هستند.

پیشکسوت فوتبال ایران یادآور شد: در فوتبال دنیا، هر بازیکن یک مشاور یا راهنما دارد که به مسائل روز فوتبال اشراف داشته و به درستی بازیکنان را در مسیر صحیح، همراهی می‌کند، اما کدام بازیکن ما از چنین ظرفیتی بهره می‌برد؟‌ در شرایط سخت، بازیکنان نیاز دارند که افراد آگاه به مسائل روز فوتبال، آنان را راهنمایی کنند.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: برای همین است که بسیاری از مسائل در فوتبال اروپا به حاشیه تبدیل نمی‌شود، اما مشابه این اتفاقات حتی با درجه‌ای کمتر، برای فوتبال و بازیکنان ما دردسرساز می‌شود. اگر فوتبال در اروپا با آرامش دنبال می‌شود به دلیل استفاده از ظرفیت‌هایی است که وجود دارد، اما همین ظرفیت و پتانسیل در فوتبال ما کم‌اهمیت جلوه داده می‌شود و اتفاقات کوچک می‌تواند مشکلات بزرگ و بسیاری را برای بازیکن و باشگاه ایجاد کند.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، تاکید کرد: وفاداری به معنای خاص خود در فوتبال اروپا، شکل و رنگ دیگری دارد و این برای هوادار مشهود است، اما روند فوق را در فوتبال کشور نمی‌بینیم. فوتبال تنها یک ورزش نیست و برای آنکه در مسیر خود به درستی حرکت کند باید فرهنگ آن را هم داشت و بر آن تاکید کرد. تیم‌های بزرگ ما در یارگیری مشکل دارند و در زمان بستن تیم، تنها به یک یا چند مورد خاص تاکید دارند. باشگاه‌ها فقط به فکر این هستند که بازیکن موردنظر چند گل زده و چطور بازی می‌کند، اما مسائل فرهنگی و دیگر عوامل نیز در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: فوتبال ما نقاط ضعفی دارد که باید حل شود و به نظرم فدراسیون فوتبال می‌تواند نقش بسیار مهمی در آن ایفا کرده و به باشگاه‌ها کمک کند. فوتبال تنها یک رقابت در زمین مسابقه نیست بلکه شما باید از بهره هوشی و سایر موارد هم استفاده کنید. در فوتبال دنیا می‌بینید در زمان بروز خطا اتفاق خاصی از سوی بازیکنان رخ نمی‌دهد، اما در فوتبال ما همه بازیکنان در ساختار داوری دخالت کرده و در همه امور، نظر می‌دهند!

ذوالفقارنسب در مورد اینکه آیا کیفیت فنی لیگ برتر، پاسخگوی نیازهای فوتبال ما بوده؟ گفت: کیفیت فنی لیگ برتر با هزینه‌هایی که در آن می‌شود تطابق ندارد و کارآیی چندانی از بعد فنی در تیم‌ها مشاهده نمی‌شود.

 

منبع: ایرنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار