مبلغ قرارداد مسی با اینترمیامی فاش شد

طبق اطلاعات منتشر شده توسط انجمن بازیکنان MLS، مبلغ دقیق قرارداد فوق ستاره آرژانتینی با تیم فوتبال اینترمیامی مشخص شد.

به گزارش جهان مانا، لیونل مسی در یک اقدام عجیب تابستان پارسال راهی آمریکا شد تا برای اینتر میامی در لیگ MLS بازی کند و دوران فوتبال خود را با چالش‌های آسان‌تری سپری کند. مالکیت مشترک این باشگاه برعهده دیوید بکام، ستاره اسبق تیم ملی انگلیس است.

شایعات زیادی در رابطه با مبلغ قرارداد مسی در میامی به گوش می‌رسید اما حالا طبق اطلاعات منتشر شده توسط انجمن بازیکنان MLS، مبلغ قرارداد فوق ستاره اینتر میامی و آرژانتین ۲۰.۴۵ میلیون دلار (۲۵.۸ میلیون پوند) در یک سال است که او را در صدر جدول بیشترین دستمزدهای بازیکنان این لیگ قرار می‌دهد.

سرخیو بوسکتس، هم‌تیمی مسی با دستمزد ۸.۷۷ میلیون دلار (۶.۹ میلیون پوند) در رتبه سوم پس از لورنزو اینسینیه، مهاجم تورنتو، قرار دارد که مبلغ قرارداد او ۱۵.۴۴ میلیون دلار (۱۲ میلیون پوند) است. بوسکتس و مسی ۷۰ درصد از کل دستمزد اینترمیامی را به خود اختصاص داده‌اند که یک رکورد عجیب در MLS است. گفته می‌شود ستاره‌های خارجی دیگر مثل لوئیس سوارز و جوردی آلبا هر کدام ۱.۵ میلیون دلار (۱.۱ میلیون پوند) قیمت دارند که در مقایسه با قراردادهای قبلی آن‌ها در اروپا بسیار پایین است.

البته این مبلغ قرارداد شامل آپشن‌ها و سهام‌های دیگر مسی مانند معاملات پولی با آدیداس، فناتیک، اپل و سایر شرکای لیگ MLS نمی‌شود. اگر سهام او در اینتر میامی را در نظر بگیریم، قرارداد ۲ سال و نیم این بازیکن ۳۶ ساله در فلوریدا حدود ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیون دلار (۹۸ تا ۱۱ میلیون پوند) ارزش دارد که این مبلغ بیشتر از همه بازیکنان شاغل در لیگ MLS است که یک رکورد عجیب در تاریخ این لیگ محسوب می‌شود.

مسی در این فصل نمایش درخشانی در لباس میامی داشته و موفق شده است تا اینجای کار، ۹ گل و ۱۰ پاس گل را در لیگ MLS به نام خود ثبت کند.

 

منبع: ایرنا
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار