علت غیبت وحید شمسایی در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی فوتسال چه بود ؟

وحید شمسایی در خصوص شرایط تیم ملی فوتسال ایران صحبت کرد.

به گزارش جهان مانا ، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران ۲۸ روز پیش قهرمانی آسیا را همراه با این تیم تجربه کرد، درباره غیبت خود در قرعه‌کشی دهمین دوره جام جهانی توضیح داد.

 

وحید شمسایی درباره غیبت در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی فوتسال 2024 گفت:

بعد از اینکه از قهرمانی آسیا بازگشتیم و شهادت رئیس جمهور در هفته گذشته، کارهای شخصی‌ام باقی مانده بود که اهمیت ویژه‌ای برای من داشت و از انجام این کارها دور شدم. دو دعوتنامه از طرف فیفا برای فدراسیون فوتبال آمده بود که یکی برای مدیر تیم و یکی برای من بود.

 

وی با انتقاد از اینکه گفته شد شمسایی به دلیل ناراحتی از فدراسیون فوتبال به ازبکستان سفر نکرده، گفت:

دوستانی که مطالبی در رسانه‌های مختلف می‌نویسند، نباید بدون اطلاعات و منطق این کار را انجام دهند. باز هم می‌گویم افراد خائنی در رشته فوتسال هستند و من با ادله به این موضوع اشاره می‌کنم. اگر این افراد کارهای اضافه‌ای انجام دهند، مجبورم اتفاقات را به‌صورت واضح توضیح بدهم.

 

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تصریح کرد:

تیم ملی فوتسال متعلق به کشور ایران است، نه من. اصولی به‌عنوان رئیس کمیته فوتسال در نشست قرعه‌کشی حضور دارد و من هم کارهای شخصی سنگینی داشتم که باید به آن رسیدگی می‌کردم.

 

شمسایی درباره مطلبی تحت عنوان درخواست سرمربی تیم ملی برای همراهی شهاب‌الدین سفال‌منش در سفر به ازبکستان به‌عنوان مترجم خاطرنشان کرد:

سفال‌منش مسئول مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیاست. وقتی از او به‌عنوان مترجم یاد می‌کنند، یعنی این افراد چشم ندارند فردی بزرگتر از خودشان را ببینند. فقط من و مدیر تیم به قرعه‌کشی دعوت شده بودیم. سفال‌منش مسئولیت ویژه‌ای در تیم ملی دارد؛ نه وظیفه مترجمی.

 

وحید شمسایی، سرمربی تیم‌ ملی فوتسال درباره قرعه ایران در جام جهانی ازبکستان اظهار کرد:

از دو سال پیش که هدایت تیم‌ملی را برعهده گرفتم، تیم‌های نوظهوری به فوتسال وارد شده‌اند. ونزوئلا در آمریکای جنوبی در حضور آرژانتین و برزیل سوم این قاره شد. فرانسه هم توانسته به جمع ۱۰ تیم برتر دنیا راه پیدا کند و هفت، هشت بازیکن در لیگ معتبر اسپانیا دارد.

 

او ادامه داد:

گواتمالا کیفیت فنی پایین‌تری نسبت به تیم‌های دیگر گروه دارد ولی جام جهانی محل حضور تیم‌های قدرتمند است. در بین تیم‌های آسیایی، بهترین گروه برای ازبکستان است. همچنین آسان‌ترین گروه جام، گروه D با حضور اسپانیا، قزاقستان، نیوزلند و لیبی است.

 

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره حضور نداشتنش در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی گفت:

فیفا برای من دعوتنامه فرستاده بود ولی یک سری کارهای عقب افتاده داشتم که نتوانستم به این مراسم بروم. برنامه‌هایم را برای حضور در جام جهانی به آقای اصولی داده‌ام تا به محض فراهم شدنشان، کارم را شروع کنم.

 

 

دیدگاه