بلینگام گرانقیمت‌ترین بازیکن جهان شد

جود بلینگام، هافبک هجومی رئال مادرید، در جدیدترین رده‌بندی مؤسسه معتبر CIES در صدر ارزشمندترین بازیکنان فوتبال جهان قرار گرفت.

به گزارش جهان مانا ، در رده‌بندی یک مؤسسه معتبر در حوزه فوتبال، هافبک هجومی تیم فوتبال رئال مادرید در صدر جدول قرار گرفت.

رصدخانه فوتبال CIES (زیر مجموعه مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی) تازه‌ترین رده‌بندی ارزشمندترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان را منتشر کرد که در این لیست جود بلینگام ستاره انگلیسی تیم فوتبال رئال مادرید با ارزش تقریبی 238 میلیون پوند بالاتر از ارلینگ هالند ستاره نروژی تیم فوتبال منچسترسیتی در صدر قرار دارد. هالند با ارزشی در حدود 217 میلیون پوند در رده دوم قرار گرفته و پس از او نیز دیگر ستاره رئال مادرید، وینیسیوس جونیور که CIES ارزش او را 205 میلیون پوند تخمین زده نفر سوم است.

ارزش بلینگام در حالی بالاتر از گران‌ترین نقل و انتقالات ثبت شده در تاریخ (انتقال 222 میلیون یورویی نیمار از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن در سال 2017) تخمین زده شده که او تنها یک سال پیش با قراردادی 88 میلیون پوندی از بوروسیا دورتموند به رئال مادرید پیوست و در همین مدت توانسته ارزش خود را سه برابر کند.

در رده‌بندی 10 بازیکن ارزشمند حال حاضر فوتبال جهان نبود کیلیان امباپه  - ستاره فعلی پاری‌سن‌ژرمن و احتمالاً آینده رئال مادرید - جزو مهمترین نکات است. رئال مادرید و منچسترسیتی هر یک با سه بازیکن بیشترین تعداد نماینده را دارند و پس از آنها آرسنال با 2 بازیکن در رده بعدی است. بارسلونا و بایرلورکوزن هم هر یک دارای یک نماینده هستند.

بلینگام گرانقیمت‌ترین بازیکن جهان شد؛ هالند و وینیسیوس در تعقیب ستاره رئال

این رده‌بندی را در زیر مشاهده می‌کنید:

    جود بلینگام (رئال مادرید) 237 میلیون پوند

    ارلینگ هالند (منچسترسیتی) 217 میلیون پوند

    وینیسیوس جونیور (رئال مادرید) 205 میلیون پوند

    رودریگو (رئال مادرید) 188 میلیون پوند

    فیل فودن (منچسترسیتی) 173 میلیون پوند

    بوکایو ساکا (آرسنال) 166 میلیون پوند

    خولیان آلوارس (منچسترسیتی) 143 میلیون پوند

    لامین یامال (بارسلونا) 120 میلیون پوند

    مارتین اودگارد (آرسنال) 115 میلیون پوند

     فلورین ویرتز (بایرلورکوزن) 114 میلیون پوند

 

منبع: تسنیم
دیدگاه