سیدحسین حسینی به علت جیمی جامپ یک زن از لیست تیم ملی خط خورد؟

حذف کاپیتان استقلال از لیست تیم ملی توسط قلعه نویی، آنهم در حالی که در فصل جاری، بهترین دروازه‌بان لیگ برتر ایران بوده و در سال‌های گذشته هم پس از علیرضا بیرانوند، دومین دروازه‌بان تیم ملی محسوب می شده، علاوه بر انتقادات بسیار، شایعات و ابهاماتی را هم در پی داشته است.

به گزارش جهان مانا، تیم ملی فوتبال ایران فردا در مرحله انتخابی جام جهانی به مصاف هنگ‌کنگ می‌رود تا پنجمین بازی‌اش از گروه E این رقابت‌ها را برگزار کند. شاگردان امیر قلعه‌نویی که پیش از این از چهار بازی ۱۰ امتیاز داشتند و به طور مشترک با ازبکستان در صدر گروه قرار گرفته‌اند، بازی تقریبا ساده‌ای پیش‌رو دارند و به نظر می‌رسد به این بازی به چشم یک دیدار تدارکاتی مناسب برای دیدار آخر مرحله گروهی که قرار است مقابل ازبکستان برگزار شود نگاه می‌کنند.

تیم ملی در حالی دور جدید مرحله انتخابی جام جهانی را استارت زده که این روز‌ها درگیر تغییر نسل است؛ حداقل این ادعایی است که مسئولان فدراسیون فوتبال و صدالبته امیر قلعه‌نویی دارند. آن‌ها بعد از ناکامی در جام ملت‌های آسیا با تمدید قرارداد قلعه‌نویی، فرصتی دوباره در اختیار این سرمربی گذاشته‌اند تا بتواند نسل جدیدی از فوتبال ایران را معرفی کند. در چنین گیروداری، فهرست تیم ملی برای بازی فردا از سوی کادر فنی اعلام شد که مطابق با انتظار بدون شگفتی نبود. خط‌خوردن رامین رضاییان، سرحال‌ترین مدافع این روز‌های فوتبال ایران از یک سو و عبور از دو کاپیتان سابق تیم ملی که عنوان شده هر سه به دلیل شرایط سنی از تیم ملی دور مانده‌اند با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شده است.

در این بین، ولی بزرگ‌ترین غافلگیری‌ای که قلعه‌نویی رقم زده، خط‌زدن سیدحسین حسینی، کاپیتان تیم استقلال است. حسینی در حالی از تیم ملی برای بازی با هنگ‌کنگ کنار گذاشته شده که در فصل جاری، بهترین دروازه‌بان لیگ برتر ایران بوده و در سال‌های گذشته هم پس از علیرضا بیرانوند، دومین دروازه‌بان تیم ملی محسوب شده است. او همین چند روز قبل توانست به همراه استقلال به عنوان نایب‌قهرمانی در لیگ برتر برسد، ولی کارنامه شخصی‌اش به‌مراتب از دستاورد‌های تیمی‌اش بیشتر است.

سیدحسین در این فصل به همراه حسین پورحمیدی، با ثبت ۱۸ کلین‌شیت در صدر بهترین دروازه‌بان‌های لیگ قرار گرفتند، ولی موردی که کار سیدحسین را برجسته‌تر می‌کند این است که او بهترین آمار ممکن برای یک دروازه‌بان را در لیگ ثبت کرد. این مورد را می‌شود با توجه به آمار ثبت‌شده در خط دفاعی استقلال بیشتر مورد بررسی قرار داد. استقلال در این فصل با دریافت تنها ۱۵ گل خورده، بهترین خط دفاعی لیگ را از آنِ خود کرد که نقش سیدحسین حسینی در این نتایج حسابی پررنگ بود. در کنار این موارد نباید فراموش کرد که دروازه‌بان استقلال در حالی این روز‌ها در اوج آمادگی از دعوت به تیم ملی فوتبال ایران بازمانده که پیش از این با عملکردی به مراتب ضعیف‌تر از حیث آمار، نامش را در تیم ملی ثبت کرده بود.

دقیقا به دلیل همین تناقضات است که خط‌خوردن سیدحسین حسینی از این اردوی تیم ملی حسابی مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع آن‌قدر پررنگ بوده که امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را بر آن داشت تا دلیل دعوت‌نشدن سیدحسین به اردوی تیم ملی را توضیح دهد. او می‌گوید: «ان‌شاءالله در اردو‌های بعد حتما دعوت خواهد شد. او جزء دروازه‌بان‌های خوب بوده است. امیدواریم این روند برای سید حسینی ادامه داشته باشد. من ۱۲ سال از استقلال دورم، ولی هنوز یادگاری من هست. من چند سال است از سپاهان دورم، ولی سه کاپیتان سپاهان یادگاری من هستند؛ نورافکن، محمد کریمی و پیام نیازمند. سید حسینی هم بازیکن خوبی است، اما ما احساس کردیم که شب بازی با پیکان شرایط روحی روانی خوبی نداشته و بچه‌ها هم با او صحبت کردند و مشکلی ندارد. ما دوست داشتیم در این اردو باشد، ولی یک‌سری مسائل جزئی بود که قابل حل است... آقای حسینی هم مشکل آن‌چنانی ندارد و می‌توانست در این اردو هم باشد و یک‌سری مسائل جزئی داشت. شاید بازی ازبکستان او را دعوت کنیم که کمک کند. سید حسینی از آن زمان که در اوکراین مقابل دینامو گذاشتم بازی کرد، آن موقع گفتم یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران می‌شود و خوشحالم هم کاپیتان استقلال شد و هم گلر تیم ملی و هم جام جهانی رفت. او اصلا شاگرد من بوده است».

اگرچه قلعه‌نویی تلاش کرده دعوت‌نشدن او را به مسائل روحی مرتبط کند، ولی اشاره چندباره به «مشکل جزئی» سیدحسین، اجازه نمی‌دهد دلایل روحی، تنها دلیل قانع‌کننده برای دعوت‌نشدن کاپیتان استقلال به تیم ملی، آن‌هم با آن آمار درخشان باشد. اینجاست که باید سری به شایعات رواج پیدا‌کرده در فضای مجازی و حقیقی زد و به مواردی تنبیهی برگشت.

شایعه شده یکی از دلایلی که سیدحسین در این اردو به تیم ملی دعوت نشده اتفاقی است که در انتهای بازی آلومینیوم با استقلال در اراک رخ داده است؛ جایی که جیمی‌جامپ خانمی از روی سکو‌ها به زمین مسابقه آمد و کاپیتان استقلال را به آغوش کشید. اگرچه واکنشی نسبت به این شایعه تا به الان صورت نگرفته، ولی به نظر می‌رسد به غیر از این مورد، برخورد‌های صورت‌گرفته بین برخی اعضای تیم استقلال با تعدادی از نیرو‌های انتظامی حاضر در آن صحنه هم مزید بر علت شده تا حداقل برای یک جلسه تنبیه هم که شده سیدحسین حسینی از تیم ملی فوتبال ایران دور بماند.

این دو موضوع شایعاتی است که رواج پیدا کرده و از آنجا که در صحبت‌های امیر قلعه‌نویی هم یکی دو کد مربوط به مشکل جزئی سیدحسین و بازگشت او به اردوی تیم ملی از بازی بعدی، دیده شده، به نظر می‌رسد به حدی است که نیاز است حداقل توضیحات شفاف‌تری در این مورد ارائه شود.

در کنار این مورد، ولی بازگشت عارف غلامی به ترکیب تیم ملی هم از آن دست اتفاقات دیگری است که فهرست تیم ملی را خبرسازتر می‌کند. عارف یکی از آن بازیکنانی بود که شایعه شد به دلیل فعالیت در فضای مجازی پس از التهابات اجتماعی با محدودیت‌هایی برای بستن قرارداد مواجه و مجبور شده به لیگی دیگر برود. اگرچه صحت و سقم چنین شایعه‌ای را در آن روز‌ها نمی‌شد تأیید یا تکذیب کرد، ولی به نظر می‌رسد دعوت‌شدنش به تیم ملی برای بازی با هنگ‌کنگ، ارزیابی‌ها را تغییر داده است.

 

منبع: شرق
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار