قلعه‌نویی: امروز 2 حریف داشتیم، نه یک تیم!

سرمربی تیم ملی ایران از عملکرد شاگردانش در دیدار مقابل هنگ‌کنگ رضایت دارد.

به گزارش جهان مانا ، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی 4 بر 2 تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ در هفته پنجم از مرحله نخست مقدماتی جام جهانی 2026 در نشست خبری عنوان کرد: دیداری که در آن 6 گل به ثمر برسد، حتما بازی زیبایی است. ما امشب دو حریف داشتیم. یک تیم خوب هنگ‌کنگ و دیگری رطوبت بالای این کشور.

او ادامه داد: هنگ‌کنگ بازی خوبی انجام داد و در کنار آن هوا هم رطوبت بالایی داشت. ما چهار گل زدیم و موقعیت‌های دیگری هم برای گلزنی داشتیم، اما در مجموع با توجه به حضور تعدادی بازیکن جوان که به تازگی به تیم ملی اضافه شده‌اند، من هم از عملکرد و کیفیت بازی و هم از نتیجه کسب شده رضایت دارم.

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به گل دوم هنگ‌کنگ در این بازی، گفت: در فیلمی که دیدیم، اعتقاد داریم گل دوم هنگ‌کنگ خطا بود، اما در مجموع از میزبانی خوب هنگ‌کنگ تشکر می‌کنم. اعتقاد دارم فوتبال این کشور خیلی پیشرفت کرده و در آینده نزدیک می‌تواند یکی از رقبای سرسخت فوتبال در آسیا باشد.

قلعه‌نویی اضافه کرد: فوتبال در آسیا به هم نزدیک شده و نتایج ثبت شده در جام ملت‌های آسیا هم این حرف را ثابت می‌کند. جام ملت‌ها نشان داده هر بازی می‌تواند برای تیم‌های آسیایی دشوار باشد و امروز شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط هنگ‌کنگ کار را مشکل کرده بود.

سرمربی تیم ملی ایران با تبریک به طارمی برای هت‌تریک در این بازی و در مجموع ۵۰ گل در بازی‌های ملی، برای او در ادامه بازی‌های ملی آرزوی موفقیت کرد.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه