سرمربی بلغارستان پس از شکست ایران: در ست اول خوب نبودیم اما تا آخر مسابقه جنگیدیم

سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان گفت: مسابقه سختی مقابل ایران داشتیم ولی تا آخر جنگیدیم و به پیروزی رسیدیم.

به گزارش جهان مانا، لورنزو بلنجینی پس از پیروزی سه بر دو شاگردانش مقابل تیم ایران اظهار داشت: بازی خیلی سختی بود مثل تمامی بازی‌های لیگ ملت های والیبال. برای تیم ملی بلغارستان که بازیکنان جوان خیلی زیادی دارد، این دیدار بسیار مفید بود زیرا تجربه‌ای در اینگونه بازی‌ها ندارند.

وی با اشاره به این‌که هدف تیم بلغارستان باقی ماندن در این شرایط سخت است، گفت: تلاش می‌کنیم که ذهنیتمان تغییری نکند. شروع خوبی نداشتیم به این علت که به قطر پاسور آزادی عمل زیادی دادم. در ست اول وقتی به زمین آمدیم آماده بازی نبودیم و بعد بهتر شدیم. با ذهنیت و با چیزی بیشتر تا آخر مسابقه جنگیدیم.

سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان تصریح کرد: بیشتر بازیکنان بلغارستان جوان هستند و باید پیوستگی را بیاموزند. بازی‌ مقابل لهستان، آلمان و تیم‌هایی که قاعدتا چه از لحاظ تجربه و چه از لحاظ ترکیب بازیکنان بهتر از ما هستند، این تجربه را به همراه دارد. در یک سطح برای یک یا دو ست مقابلشان بازی کردیم و بعد متوقف می شدیم. هدفمان این است که به همان شکل باقی بمانیم و در بهترین سطح خودمان بازی کنیم. برای بردن کافی نیست؟ باشه اما بایستی انجامش بدهیم.

وی با اشاره به دیدار دیروز با ایران ادامه داد: در این مسابقه در همان سطح باقی ماندیم. در ست اول اینگونه نبود. اما بعدش چهار ست این عملکرد را داشتیم. سخت بازی کردیم و در شرایط دشوار قرار گرفتیم. حتی وقتی ست چهارم را باختیم، ست پنجم را با ذهنیت خوبی شروع کردیم که باعث پیروزی شد.

بلنجینی تاکید کرد که تیم ایران بازیکنان خیلی مهمی دارد و این موضوع برای والیبال ایران و جهان مهم است.

 

منبع: مهر
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار