خداداد: پشیمانم به دورتموند، تاتنهام و اتلتیکو نرفتم!

مهاجم پیشین تیم ملی ایران از پیوستن به کلن آلمان و عدم حضور در دورتموند ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش جهان مانا ، بحث انتقال مهدی طارمی به اینتر میلان و انتخاب لژیونرهای ایرانی در نقل و انتقالات تابستانی مورد بحث خداداد عزیزی و اشکان دژاگه قرار گرفت که مهاجم پیشین تیم ملی نسبت به این موضوع پرداخت و درباره پیشنهادات خود در زمان بازی صحبت کرد.

خداداد عزیزی با اشاره به پیشنهادی که پس از کسب عنوان مرد آسیا از باشگاه‌های آلمانی به دستش رسید، به ویژه برنامه یورو در شبکه ورزش گفت: سال 1996 به بوندس لیگا رفتم؛ آن زمان از دورتموند پیشنهاد داشتم ولی به کلن رفتم. به این دلیل رفتم تا بازی کنم ولی اشتباه کردم و اگر به آن دوران برگردم، به دورتموند می‌رفتم.

او ادامه داد: دورتموند یک شب قبل از رفتن من با برد مقابل یوونتوس به قهرمانی در یوفا رسیده بود که فردا صبح من به تمرین رفتم و همراه با بازیکنان ذخیره تمرینی را انجام داد. دو جلسه تمرین کردم ولی هرچه اصرار کردند تا در سومین جلسه هم حاضر باشم، دیگر حضور پیدا نکردم و گفتم تمرین نمی‌کنم. تفکر غلط منِ خداداد عزیزی که در فوتبال ایران بزرگ شده بودم، موجب شد تا این اتفاق بیفتد.

پیشکسوت فوتبال ایران یادآور شد: فصل 97-1996 بود که دورتموند قهرمان اروپا شد؛ تیمی داشتند که در یوفا به قهرمانی رسیده و برگشته بود. دو مهاجم کلاس اول دنیا و بهترین‌ها را در این پست داشتند؛ کارل هاینتس و استفان چاپیوسات سوئیسی. آندریاس مولر و ماتیاس سامر هافبک‌ها و اشتفان روتر دفاع راست بودند.

خداداد در واکنش به اینکه ترسیده بود برای بازی نکردن به دورتموند برود، اذعان کرد: من نترسیدم، اما تفکر غلط داشتم. دو جلسه با دورتموند تمرین کردم. آن زمان اوتمار هیتسفلد مدیر فنی و نویو اسکالا ایتالیایی سرمربی بود. هیتسفلد پس از تمرین اول با ذخیره‌های تیم، به من گفت خوب هستی و فردا هم با اصلی‌ها که اضافه می‌شوند تمرین می‌کنی. به من گفت خیلی خوب هستی و سرمربی هم راضی است. به هتل رفتم و گفتند فردا هم باید تمرین کنی و اسکالا نظر نهایی خودش را می‌دهد.

خداداد عزیزی

او به تصمیم غلط خود برای عدم حضور در ادامه تمرینات دورتموند اشاره کرد و افزود: اصلا من تمرین می‌کردم و خط می‌خوردم هم مشکلی نبود چون دورتموند بود، اما من اشتباه کردم و یکدفعه سر صبحانه گفتم من دیگر تمرین نمی‌کنم. دو نفر نماینده باشگاه بهمن بودند که گفتند تمرین کن ولی من اشتباه کردم و سر تمرین نرفتم.

ستاره پیشین فوتبال ایران با تاکید بر اینکه نگاه غلطی داشتم، ابراز کرد: آن زمان 25 سالم بود و بهترین بازیکن آسیا بودم و پس از به دورتموند رفتم. اعتقاد دارم نگاه‌ها موجب می شود تا اتفاقات خوبی برای یک بازیکن بیفتد. الان می‌گویم که بزرگترین اشتباهم را در زندگی آن زمان کردم؛ یعنی باید در دورتموند می‌ماندم.

خداداد عزیزی یادآور شد: من پس از جام جهانی 98 دو پیشنهاد از تاتنهام و اتلتیکو مادرید داشتم که اکسپرس هم آن را نوشت، اما به دلیل اینکه برند شوستر تازه به کلن آمده بود، نگذاشت به این دو تیم بروم؛ در صورتی که خیلی دوست داشتم در آنجا بازی کنم. شاید اگر به یکی از این دو باشگاه می‌رفتم، شانس بازی نداشتم ولی آن باشگاه‌ها برجسته بودند. مشخص نیست شانس بازی در آن باشگاه‌ها داشته باشید ولی باید تلاش کنید.

او اضافه کرد: گوتزه وقتی در دورتموند و ستاره تیمش بود، گفت به بایرن می‌روم تا جام بگیرم ولی در بایرن به او بازی نرسید. خیلی سخت است که بخواهید تصمیم درستی بگیرید. زمان می‌برد تا ببینید تصمیم شما درست یا غلط بوده است.

خداداد تاکید کرد: برای چه می‌گویم فوتبالیست‌های ایرانی در انگلیس خیلی موفق نیستند؟ غیر از مهدوی‌کیا، بسیاری از فوتبالیست‌های ایرانی ازجمله خودم در آلمان موفق نبودیم چون سبک زندگی ما متفاوت بود. اعتقاد دارم اگر بازیکنان ایرانی با پیشنهاد باشگاه‌های اسپانیایی مواجه شوند، در آنجا موفق خواهند شد.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه