په‌په:‌ عبور از دفاع سرسخت چک دشوار بود

مسن‌ترین بازیکن تاریخ جام ملت‌های اروپا با خوشحالی از پیروزی تیمش در گام نخست اعتراف کرد عبور از دفاع جمهوری چک برای آنها کار دشواری بود.

به گزارش جهان مانا، آخرین بازی از دور نخست مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ با پیروزی دراماتیک پرتغال مقابل چک به پایان رسید. شاگردان روبرتو مارتینس با تعویض‌های طلایی او در دقیقه ۹۲ گل برتری را به ثمر رساندند. فرانسیسکو کونسیسائو گل برتری تیمش را در این دیدار به ثمر رساند. په‌په ۴۱ساله برابر چک از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفت و به این ترتیب مسن‌ترین بازیکن تاریخ یورو شد.

په‌په بعد از بازی گفت: شب سختی داشتیم ولی تلاش زیادی کردیم و شایسته کسب برد بودیم. می‌توانستیم راحت‌تر از این‌ها برنده شویم. تقریباً در تمام بازی کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتیم و حتی پس از دریافت گل آرامش‌مان را حفظ کردیم. عبورکردن از دفاع سرسخت چک دشوار بود. باید در بازی‌های بعد سخت کار کنیم و به هدف اولمان یعنی صعود از گروه برسیم.

نونو مندز، مدافع تیم ملی پرتغال، نیز پس از پیروزی برابر جمهوری چک گفت: امشب همه توانمان را گذاشتیم و حالا باید به فکر بازی بعد باشیم. چهار روز تا بازی بعدی فرصت داریم. مهم است که حریف بعدی‌مان را با دقت بیشتر آنالیز کنیم و دست از تلاش نکشیم. ما انتظار مشکلات بزرگی در این دیدار داشتیم. جمهوری چک بازیکنان خوبی دارد. ما خوب کار کردیم و به یک پیروزی سزاوارانه دست یافتیم.

در این گروه ترکیه و پرتغال با سه امتیاز در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند و چک و گرجستان بدون امتیاز در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.

پرتغال در دیدار بعدی‌اش باید برابر ترکیه قرار گیرد که این دیدار مصاف دو تیم سه‌امتیازی گروه است.

 

منبع: ايسنا
دیدگاه