سپاهان و مس فوتبال مالکانه بازی می کنند/ دست مورایس خالی نیست

یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه ژوزه مورایس و محرم نویدکیا از مربیان توانمند در فوتبال ایران هستند، گفت: هر دو تیم بازی مالکانه انجام می دهند و فوتبال زمینی را از آنها شاهد هستیم.

 

به گزارش جهان مانا، تیم‌های فوتبال سپاهان و مس رفسنجان در فینال جام حذفی باید امروز پنج شنبه ۳۱ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران و با حضور سیستم کمک داور ویدئویی VAR رو در روی هم قرار گیرند. سپاهان با پیروزی برابر گل گهر و مس با شکست آلومینیوم جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کردند.

سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال در رابطه با این بازی اظهار داشت: بازی‌های جام حذفی همیشه حساس و مهم بوده‌اند. سپاهان پس از چند سال ناکامی در کسب عناوین قهرمانی، اکنون فرصت دارد که به این هدف دست یابد. این تیم با هدایت «ژوزه مورایس»، که یکی از مربیان برجسته است، تلاش می‌کند تا با نمایش یک بازی مالکانه و زمینی به قهرمانی برسد. از طرف دیگر، محرم نویدکیا که خود از اسطوره‌های سپاهان است، اکنون به عنوان سرمربی مس رفسنجان تلاش می‌کند تا با تیمش به قهرمانی برسد.

سیدصالحی در ادامه به تحلیل تاکتیک‌های دو تیم پرداخت و افزود: هر دو سرمربی (ژوزه مورایس و محرم نویدکیا)، به دنبال بازی مالکانه هستند و نحوه عملکرد شاگردانشان بیشتر فوتبال زمینی است. سپاهان در تمام خطوط بازیکنان باکیفیتی را در اختیار دارد و به نظرم نقش بازیکنانی که در پست هافبک بازی می‌کنند، بسیار مهم است. این بازیکنان می‌توانند در کنترل بازی و خلق موقعیت‌های گلزنی تأثیرگذار باشند.

[سپاهان و مس فوتبال مالکانه بازی می کنند/ دست مورایس خالی نیست]

وی همچنین به نقش ورزشگاه آزادی و سیستم کمک داور ویدئویی VAR در این بازی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، کیفیت چمن این ورزشگاه مناسب است و سیستم VAR هم به بهتر شدن قضاوت برای داور بازی کمک می‌کند. این عوامل می‌توانند بازی را تماشاگرپسند کنند و امیدوارم یک دیدار هیجان‌انگیز و با کیفیت را شاهد باشیم.

سید مهدی سیدصالحی در ادامه به اهمیت حضور بازیکنان کلیدی اشاره کرد و گفت: سپاهان در این دیدار، هادی محمدی و میلاد زکی‌پور، دو مدافع مهم خود را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت. نقش بازیکنان کناری در این گونه از مسابقات بسیار زیاد است و اکثر حملات نیز از کناره‌ها انجام می‌شود. این دو بازیکن از جمله بازیکنان تأثیرگذار سپاهان در این فصل بوده‌اند، اما ژوزه مورایس نفرات خوبی را در اختیار دارد که می‌توانند جایگزین آنها در بازی با مس شوند و همچنان عملکرد خوبی را از خود نشان دهند.

وی در پایان گفت: امیدوارم که این بازی بتواند به یکی از به یادماندنی ترین مسابقات فصل تبدیل شود و هواداران از دیدن یک فوتبال زیبا و تماشایی لذت ببرند. چنین بازی‌هایی نه تنها برای تیم‌ها و بازیکنان اهمیت زیادی دارد، بلکه می‌تواند الهام‌بخش جوانان و علاقه‌مندان به فوتبال نیز باشد.

 

منبع: مهر
دیدگاه
  • امیر

    بامید بازی زیبا.هرکدام ببرند سپاهانی ها خوشحالند چه سپاهان چه محرم عزیز

آخرین اخبار
بازار