منتظر ۵ سهمیه جدید هستیم/ ترکیب ۷۵ نفره کاروان ایران در پاریس

دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید دارد که احتمالا ۳ تا ۵ سهمیه دیگر به کاروان ایران اضافه می سود و این کاروان با ۴۲ ورزشکار و در مجموع ۷۵ عضو راهی پاریس می شود.

به گزارش جهان مانا، سی و هفتمین نشست اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز (دوشنبه ۴ تیر) به ریاست محمود خسروی وفا رییس کمیته برگزار شد. در پایان این نشست، مناف هاشمی در جمع خبرنگاران در مورد مصوبات توضیح داد.

وی با تبریک عید غدیر خم گفت: در نشست امروز رییس کمیته مباحثی در مورد عملکرد سه ماه اخیر برای تشکیل کاروان مطرح کردند. در ادامه هم با توجه به اینکه روز گذشته روز المپیک بود ‌و کمیته هم مراسم ویژه ای داشت، تا جنبش المپیک را جشن بگیرد، گزارش آن اعلام شد.

وی ادامه داد: موضوع مهمی که امروز مطرح شد در مورد هزینه هایی بود که کاروان‌ باید علاوه بر پاداش ورزشکاران در پاریس به ورزشکاران، مربیان و دیگر اعضای کاروان پرداخت کند. جدول این موضوع با یک‌ اصلاحاتی تصویب شد و امیدواریم مورد تایید ورزشکاران باشد.

وی در این زمینه توضیح بیشتری داد و گفت: در گذشته عدد ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ به عنوان پول تو جیبی برای اعضای کاروان اعزامی به المپیک داشتیم که برای المپیک پاریس ابن رقم به ۱۵۰۰ یورو برای ورزشکاران، کادر فنی و سرپرستان تغییر کرد. برای سایر اعضا نسبت به توکیو و به نسبت روزهایی که حضور دارند، رقم پرداختی تغییری نخواهد داشت. البته هزینه های اضطراری هم مد نظر است که در صورت نیاز پرداخت می شود.

به گفته هاشمی در نشست امروز احمدی رییس کمیسیون رسانه گزارش مفصلی در مورد تعیین تیم رسانه ای برای المپیک ارائه دادند و ابهامات را پاسخ دادند و در کل بحث مفصلی داشتیم.

دبیر کمیته ملی المپیک همچنین با اشاره به اینکه تا هفته گذشته موضوع حق پخش تلویزیونی برای المپیک به نتیجه نرسیده بود، گفت: طبق آخرین اخبار با ورود کمیته بین المللی المپیک، موضوع در حال پیگیری است و اگر قطعی شود در جریان المپیک تیم رسانه ای از صدا و سیما خواهیم داشت، تا یک هفته پیش حق پخش نداشتیم اما امیدواریم با این ورود و پیگیری ها بتوانیم برای ویزا به نتیجه برسیم.

هاشمی همچنین به یک موضوع اشاره کرد و گفت: کمیته پاداش و بسته های حمایتی برای المپیکی ها و ورزشکاران شانس سهمیه دارد اما طبق گزارش مرکز نظارت، برخی فدراسیون ها اقدام به موقع برای پرداخت آنها به ورزشکاران مورد نظر نداشتند، امروز هیات اجرایی اجازه داد که اگر کوتاهی ادامه داشته باشد بتوانیم به صورت مستقیم حق ‌وحقوق ورزشکاران را خودمان بپردازیم، البته این موضوع بیشتر در مورد فدراسیون دوومیدانی مصداق دارد چون سه سرپرست داشته است، البته اکر سهمیه ای در دوومیدانی کسب شود مطابق با دیگر ورزشکاران المپیکی حقوق ماهیانه و پاداش آنها پرداخت می شود.

وی همچنین در مورد سهمیه های وایلدکارت گفت: در مورد سهمیه جودو وایلد کارت محقق نشده است. در مورد نفر دوم سنگنوردی تلاش های فدراسیون ادامه دارد اما با توجه به المپیکی شدن رضا علیپور بعید است نتیجه ای حاصل شود، در مورد شنا امیدواری بیشتر است و قرار است تا هفته آینده اعلام شود.

دبیر کل کمیته ملی المپیک‌ در پایان با اشاره به اینکه تا امردز ۳۷ سهمیه برای ورزش ایران به دست آمده است، گفت: در دوومیدانی بین ۲ تا ۴ سهمیه شاید به ایران اختصاص یابد، با توجه به احتمال سهمیه وایلدکارت شنا در مجموع احتمالا بین ۳ تا ۵ سهمیه به کاروان اضافه شود، حداکثر تا ۱۰ روز دیگر ترکیب نهایی می شود، این کاروان با ۴۱ یا ۴۲ ورزشکار و در مجموع ترکیب ۷۵ نفره راهی پاریس می شود.

 

منبع: مهر
دیدگاه