درگیری لفظی شدید طارمی و حاج‌صفی در یک مسابقه رسمی

مهدی طارمی دلیل تساوی 2 - 2 ایران مقابل ازبکستان در بازی رفت مقدماتی جام جهانی را شیطنت کوچک اعلام کرد اما وضعیت خیلی وخیم‌تر از آن چیزی بود که طارمی عنوان کرد.

به گزارش جهان مانا ، شب گذشته مهدی طارمی بازیکن تیم اینتر ایتالیا در برنامه فوتبال برتر حضور یافت و با محمدحسین میثاقی به گفت و گو پرداخت.

در بخشی از این گفت و گو مهدی طارمی به حواشی مربوط به بازی ایران و ازبکستان در مرحله رفت مقدماتی انتخابی جام جهانی پرداخت؛ اتفاقاتی که باعث شد تمرکز تیم به هم بریزد و بازی مساوی شود. طارمی در این باره گفت:

درباره بازی با ازبکستان باید بگویم اگر در دیدار رفت که نیمه اول را دو بر صفر بردیم اتفاقاتی رخ نمی‌داد می‌توانستیم باز هم گل بزنیم. اما وقتی نیمه دوم وارد زمین شدیم و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه گذشت شیطنت‌هایی از سوی برخی بازیکنان رخ داد که همه چیز را عوض کرد. در بازی برگشت هم من به چند نفر از مربیان و بازیکنان گفتم انگیزه کافی را نمی‌بینم.

اما ماجرای واقعی آن شیطنت کوچک چیز دیگری بود.

 

به نقل از خبر ورزشی، سه شنبه ۳۰ آبان سال قبل، تیم ملی در راه مقدماتی جام جهانی مهمان ازبکستان بود. در دیداری که به دلیل نیمکت نشینی احسان حاج صفی و مصدومیت علیرضا جهانبخش، بازوبند کاپیتانی بر بازوی سردار آزمون بسته شده بود. قضیه‌ای هم که طارمی در خصوص آن صحبت می‌کند، به همین موضوع مربوط می‌شود. دقیقه ۷۵ و زمانی که بازی با نتیجه دو بر یک به سود ایران دنبال می‌شد، سرمربی تیم ملی تصمیم به تعویض دو بازیکن از جمله سردار می‌گیرد که جنجال اصلی در همین لحظه اتفاق می‌افتد. به یاد بیاورید که در آن روزها امیر قلعه نویی به دلیل عمل جراحی کلیه، حتی از سوی پزشکان اجازه نشستن روی نیمکت را نداشت اما با تحمل درد کنار زمین ایستاده بود. سردار هم هنگام خارج شدن قصد داشت از سرمربی بپرسد که باید بازوبند را به چه کسی تحویل دهد اما امیر در همان لحظه به سمت نیمکت رفت تا از شدت درد کمی بنشیند. در این لحظه سردار، قلعه نویی را کنار زمین نمی بیند و از حاج صفی می پرسد بازوبند را چه کند؟ احسان حاج صفی که لب خط مشغول گرم کردن بود، به آزمون اشاره می‌کند کاپیتان بعدی تیم علیرضا بیرانوند است.

طارمی که این صحنه را می‌بیند، از تصمیم حاج صفی برافروخته می‌شود؛ تا حدی که در همان چند ثانیه وقفه دو تعویض همزمان، به نزدیکی خط می‌رود و کاپیتان وقت تیم ملی را به باد ناسزا می‌گیرد. مهدی طارمی که انتظار نداشت حاج صفی اینگونه او را نادیده بگیرد، مابین درگیری لفظی‌اش این نکته را یادآوری می‌کند: «اگر من نبودم، تو دعوت نمی‌شدی!» کار آنقدر بالا گرفت که حتی چند دقیقه بعد وقتی توپ به نفع ایران به بیرون رفت، مهدی شخصا برای پرتاب اوت به کنار زمین آمد و دوباره حاج صفی را مورد عنایت کلامی قرار داد! اینجا بود که امیر قلعه نویی متوجه وخامت اوضاع می‌شود و به همین دلیل دستور می‌دهد طارمی به سمت راست خط حمله برود تا از نیمکت دور باشد. تصمیمی که اگر از سوی سرمربی تیم ملی اتخاذ نمی‌شد، شاید به درگیری فیزیکی دو بازیکن باتجربه منتج می‌شد. دستیاران امیر به او می گویند طارمی را بیرون بکشد اما قلعه نویی برای پیشگیری از تنش احتمالی روی نیمکت، از تعویض طارمی صرف نظر می کند و فقط منطقه بازی او را تغییر می دهد.

علیرضا بیرانوند ابتدا راضی به دریافت بازوبند نمی شود، او بازوبند را به شجاع می سپارد تا به دست عزت اللهی برساند و او طارمی را راضی به بستن بازوبند کند اما طارمی زیربار نمی رود و در نهایت بازوبند دوباره به بیرانوند می رسد. تمام این وقایع باعث می شود تمرکز ملی پوشان تخریب شود. طارمی و حاج صفی هم با یکدیگر به اختلاف شدید خوردند.

 امتناع خشمگینانه مهدی طارمی از دریافت بازوبند

امتناع خشمگینانه مهدی طارمی از دریافت بازوبند

هرچند بعدها رابطه این دو بازیکن بهبود پیدا کرد اما اتفاقات مذکور همانطور که طارمی در برنامه فوتبال برتر اشاره کرد، تاثیرش را در زمین گذاشت و به همین دلیل آن زمان صحبت از اخراج هر دو بازیکن مطرح شد تا جایی که یکی از دلایل اختلافات خداداد عزیزی و امیر قلعه نویی را همین ماجرا تشکیل می‌دهد؛ چراکه امیر درخواست سختگیرانه خداداد برای کنار گذاشتن این دو لژیونر را نپذیرفت و ترجیح داد با توجه به درپیش بودن جام ملتها، کدخدا منشی به قضیه رسیدگی کند.

علیرضا بیرانوند در جام ملت‌های 2015 حضور داشت و مهدی طارمی در سال 2016 به تیم ملی دعوت شد پس طبیعی از بازوبند بعد از سردار آزمون به بیرانوند می‌رسید. 

 

دیدگاه