حامد حدادی: اوضاع پشتوانه‌سازی در ورزش ایران آن‌طور که باید باشد نیست

حامد حدادی، اسطوره بسکتبال ایران در حاشیه مسابقات کاله کاپ درباره وضعیت بسکتبال ایران و استعدادیابی‌ها نکاتی را توضیح داد.

به گزارش جهان مانا ، حامد حدادی اسطوره سال‌های گذشته بسکتبال ایران و تنها ایرانی شاغل در NBA، در حاشیه دیدار تیم بسکتبال زیر ۱۸ سال ایران و روسیه در نخستین روز مسابقات بین‌المللی کاله کاپ، با خبرنگاران گفت و گو کرد.

 

او درباره این مسابقات گفت:

این رقابت‌ها یک فرصت خوب بود تا جوان بسکتبال ایران در یک مسابقات خوب محک بخورد. بچه‌های ما مستعد هستند اما بیشتر نیاز به کار و مسابقه‌های بین‌المللی دارند. باید بازی‌های تدارکاتی و بین‌المللی بیشتری را داشته باشیم تا بسکتبال ما رشد کند.

 

او درباره استعدادیابی و ایجاد کردن پشتوانه در بسکتبال گفت:

 متاسفانه پشتوانه سازی در بسکتبال ایران و کلا در ورزش ما آنطور که باید نیست. سرمایه گذاری لازم وجود ندارد و باید زمان و وقت بیشتری گذاشت تا بازیکنان آبدیده شوند.کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال ایران تصریح کرد: بسکتبال باید در آموزشگاه‌ها و مدارس جدی گرفته شود تا مثل گذشته بسکتبال خوبی را شاهد باشیم. چرا که نفراتی چون خود من و سایر بازیکنان نسل طلایی، از درون مسابقات آموزشگاهی کشف شدیم.حدادی تاکید کرد: بسکتبال ایران در حال پوست اندازی است و همانطور که روز خداحافظی‌ام گفتم، باید صبور باشیم. تیم ملی از لیگ قوی می‌آید و برنامه‌ریزی مناسبی لازم است تا بازهم شاهد روزهای خوب برای بسکتبال ایران باشیم.

 

وی درباره تاثیر حضور بازیکنان خارجی در لیگ ایران تصریح کرد:

حضور بازیکنان خارجی به ارتقای لیگ کمک می‌کند و در فصل گذشته شاهد حضور بازیکنان بهتری نسبت به دوره‌های قبل بودیم. اما جاددارد که بازیکنان سطح بالاتری را در لیگ داشته باشیم.

 

کاپیتان اسبق تیم ملی درباره عدم قبول مسؤلیت سرمربیگری تیم ملی از سوی مربیان ایرانی نیز گفت:

حضور سرمربیان ایرانی ربطی به تمایل یا عدم تمایل آن‌ها ندارد، گزینه‌های خارجی هم بررسی می‌شوند و امیدواریم یک مربی خوب بیاید و سکان هدایت تیم را در دست بگیرد. بهترین گزینه باید انتخاب شود تا رشد کنیم.

 

دیدگاه