کیومرث هاشمی: ژیمناستیک باید در کشور توسعه پیدا کند

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان: مجوز تحت نظر فدراسیون باید صادر شود تا لیگ پویایی ایجاد شود تا ژیمناستیک توسعه پیدا کند.

به گزارش جهان مانا ، کیومرث هاشمی در آستانه المپیک و در جریان بازدید از اردوهای ورزشکاران المپیکی، این بار به اردو ژیمناستیک رفت و به بررسی وضعیت کمپ اردویی این رشته ورزشی شد.

وزیر ورزش پس از حضور در اردوی تیم ملی ژیمناستیک گفت:

در 10 روز گذشته از رشته های المپیکی بازید کردیم. با توجه به این که اولین بار است که این مدال بازی های اسیایی و سهمیه اتفاق می افتد. به این رشته باید بیش از گذشته توجه شود و از زحمات همه اهالی این رشته و فدراسیون تشکر می کنم که باعث کسب این موفقیت شده است.

 

او ادامه داد:

این موفقیت باعث توسعه این رشته ورزشی می شود و ذات ورزش این است. ژیمناستیک رشته سختی است و کسب سهمیه در سطح قاره که مدال کسب می شود باعث افتخار است.

 

هاشمی درباره ملی پوش المپیکی ژیمناستیک ادامه داد:

یکی از ویژگی های بزرگ مهدی الفتی اعتماد به نفس وی است که در حضور رییس جمهور شهید صحبت می کرد و خواسته هایش را می‌گفت. ما توقعی نداریم که فشاری به شما تحمیل کنیم. شما کار خودتان را انجام دهید همینطور که حرمات امروز شما را گفتند که میتوان مدال کسب کرد.

 

وزیر ورزش گفت:

در بحث ژیمناستیک برنامه داریم که رشته های مادر مثل ژیمناستیک که باید در تمام نقاط کشور مورد توجه قرار گیرد‌. حدود ۱۷۰۰ مکان داریم که ورزش ژیمناستیک انجام می دهند که ۵۷۰ مکان اختصاص به ژیمناستیک دارند که به ما خیلی کمک خواهد کرد. مجوز تحت نظر فدراسیون باید صادر شود تا لیگ پویایی ایجاد شود تا ژیمناستیک توسعه پیدا کند.

 

وی در اخر افزود:

سعی داشتیم اعتبارات فدراسیون‌ها را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم . حق قهرمان است که دغدغه هایش برظرف شود اما ذهنشان باید روی المپیک متمرکز شود. چون هرچیزی که باعث می‌شود تمرکز به هم بخورد خوب نیست. خوشحالیم که ژیمناستیک به آرامش رسیده است و از مجموعه این ورزش تشکر می‌کنم و این آرامش باید حفظ شود تا رشد داشته باشد. ما از ناآرامی آسیب دیدیم و نباید به قبل برگردیم. انشاءالله باهم کمک کنیم تا رشته توسعه پیدا کند.

 

دیدگاه