سوژه‌شدن سکانس جنجالی سریال زخم کاری 2 + ویدیو

فصل اول سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان و با اقتباس از کتاب بیست زخم کاری محمود حسینی زاد در سال ۱۴۰۰ از پلتفرم فیلیمو پخش شد و مورد توجه برخی مخاطبان قرار گرفت.

قسمت اول فصل دوم این سریال با عنوان زخم کاری: بازگشت به تازگی پخش شده است و جواد عزتی، رعنا آزادی ور، الهه حصاری، مرتضی امینی تبار، سعید چنگیزیان، سیدجواد هاشمی، کامبیز دیرباز، مهران غفوریان و الناز ملک، در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. اما پس از انتشار اولین قسمت فصل دوم این سریال، بازی و گریم کامبیز دیرباز در نقش شخصیت طلوعی و دیالوگ‌هایی که در یکی از صحنه‌های فیلم بین دیرباز و مهران غفوران رد و بدل می‌شود، سوژه‌ی شبکه‌های اجتماعی شد.

کاربران توییتر (ایکس) پس از دیدن این صحنه نظرات خود را به اشتراک گذاشتند. برخی به گریم دیرباز که سعی دارد سن او را بیشتر کند، انتقاد داشتند. کاربری نوشت: «چه گریم افتضاحی داره کامبیز دیرباز!»

شخص دیگر معتقد بود: «انگار کله کامبیز دیرباز رو کردن تو گونی آرد!»

بازی سیاوش طهمورث در فصل یک سریال زخم کاری مورد توجه و ستایش بسیاری قرار گرفت و برخی کاربران بازی دیرباز را با طهمورث در فصل یک مقایسه کرده و از بازی دیرباز انتقاد کردند. یکی از این کاربران در توییتر نوشت: «انتظار می‌رفت برای همچین کاراکتر قدرتمندی مثل حاج عمو یک بازیگر توانا مثل طهمورث بذارن. سکانس‌های بازی طهمورث تو فصل اول را هنوز می‌بینی لذت می‌بری. قشنگ گند زدن با اون گریم و بازی.»

شخص دیگری نوشت: «وای دیرباز اصلا واسه این نقش مناسب نیست، زور زدن سن‌دارش کنن، با اینکه اصلا به خودش حس بدی ندارم، ولی خیلی بد بازی می‌کنه. به یکی مثل فرخ نژاد میومد، هم سن داشت، هم عوضی پولدار بهش میومد، این بچه اصلا گوگولیه.»

یکی از منتقدان به بازی دیرباز گفت: «وای من سر این سکانس به جای کامبیز دیرباز دچار شرم نیابتی شدم»

فرد دیگری نوشت: «تو همین سکانس بازی مهران غفوریان صد هیچ کامبیز دیرباز رو میزنه. کامبیز دیرباز اینجا از محمدرضا گلزار هم ضعیف‌تر عمل کرد.».

اما کاربری هم با اشاره به بازی مهران غفوریان نوشت: «مهران غفوریان تو فیلم‌های جدی بیشتر شبیه این کارتون خواب هاست که میارن به سر و وضعشون می‌رسن و میبرنشون حموم»

بخش دیگری از نظرات به دیالوگ‌های این صحنه اشاره داشتند. کاربری با نام امیر نوشت: «فیلمنامه مهران: هیچ، کامبیز: هیچ × ۲، مهران: هیچ × ۲، کامبیز: هیچ × ۳، مهران: هیچ × ۳، کامبیز: هیچ × ۴…»

کاربر دیگری گفت: «پرویز تناولی انقدر از “هیچ” استفاده نکرد که اینا کردن.»

فردی نوشت: «این “هیچ هیچ هیچ” توصیف دقیقی از وضعیت سینمای امروز ماست.»

کاربری با نام حمید هم نوشت: «من منتظر بودم تا ۱۰ تا هیچ ادامه بدن!»

برای برخی کاربران هم سوال بود که با اینکه بد بودن بازی‌ها و دیالوگ‌ها در این صحنه به وضوح مشخص است، چرا کارگردان تصمیم گرفته است که در نسخه نهایی، از آن استفاده کند: «یعنی یه آدم بین عوامل نبوده بگه از این استفاده نکنیم؟»

و کاربری هم با اشاره به صحنه‌های اسلوموشن زیاد این سریال به طعنه گفت: «این پلان هم از دستشون در رفته وگرنه اینم قاعدتا باید اسلوموشن می‌کردن.»

 

دیدگاه