روحانی:تعطیلی اماکن متبرکه و مقدس تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد

عرضه سهام شستا در جامعه و بازار نشاط ایجاد کرد

رییس جمهوری از آغاز غربالگری جدید در کشور خبر داد و گفت: عبادات در ماه رمضان تا نیمه اردیبهشت فردی انجام می‌شود

به گزارش جهان مانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: لازم می‌دانم از ملت فهیم و بزرگ ایران تشکر کنم به خاطر این که از ۲۳ فروردین کسب و کارهای آنهایی که کم ریسک بود در استان‌های مختلف شروع به فعالیت کردند و در تهران نیز از دیروز این فعالیت آغاز شد.

اهم اظهارات رییس‌جمهوری بدین شرح است:

عبادات در ماه رمضان تا نیمه اردیبهشت فردی انجام می‌شود

  • یکی از شرایطی که برای ما سخت‌تر کرده و شاید برای همه مسلمانان چنین باشد، ماه مبارک رمضان است که پیش رو داریم. خیلی روی این فکر شده که چه باید بکنیم. مسجد چون جزو مکان‌هایی است که در آن تجمع می‌شود و همیشه برای ما جاذبه دارد و در ماه رمضان جاذبه‌اش بیشتر می‌شود و اماکن مقدس هم همینطور. ناچاریم به مردم بگوییم شرایط قبلی را همچنان تا نیمه اردیبهشت ادامه می‌دهیم نیمه اردیبهشت باز جلساتی برگزار می‌کنیم و شرایط کشور را در نظر می‌گیریم و اگر توانستیم تصمیمات جدیدی اتخاذ کنیم، اطلاع داده می‌شود.
  • در روزهای آینده جلساتی می‌گذاریم و امیدواریم راهی ایجاد شود تا آن زمان تا مردم بتوانند از این اماکن و استفاده کنند. البته جلسه اول مبنای بر بسته بودن اماکن مذهبی تا پایان اردیبهشت بود اما آقای اعرافی که به نمایندگی از حوزه علمیه قم در این جلسه حضور دارند نظرشان این بود که بسته بودن اماکن مذهبی از پایان اردیبهشت به نیمه اردیبهشت تبدیل شود و اعضای ستاد هم قبول کردند تا بار دیگر تا ۱۵ اردیبهشت این موضوع را مجدد بررسی و تصمیم گیری کنیم.

عرضه سهام شستا در جامعه و بازار نشاط ایجاد کرد

  • عرضه سهام شستا در بازار بورس در هفته گذشته کار بسیار بزرگی بود و نشاطی در این شرایط ایجاد کرد از همه دستگاه‌های دولتی و عمومی غیردولتی و نیروهای مسلح و همه سازمان هایی که می توانند، می خواهم شرکت‌های خود را به بازار بورس بیاورند و مردم را در سرمایه گذاری شریک کنند.
    عرضه شستا دو میلیون نفر خریدار این سهام را خوشحال کرد، ادامه داد: در زندگی آنها تحول مختصری ایجاد شده است و بسیار مهم است که این کار را به همین صورت ادامه دهیم.

فعالیت بازارها و پاساژها از اول اردیبهشت آغاز می‌شود/ رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها همچنان تعطیل هستند

  • فعالیت گروهی از رسته‌های شغلی با ریسک کم از هفته قبل در کشور و از روز گذشته در استان تهران آغاز شد.
  • گروهی از مشاغل که ریسک آنها متوسط است مانند مغازه دارانی که در جای مسقف مانند بازار یا پاساژ قرار دارند،فعالیت خود را با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از اول اردیبهشت آغاز کنند اما یک شغل پرریسک مانند رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها که مردم در آن‌ها اجتماع می کنند در بازارها یا پاساژها همچنان تعطیل است.
  • پایان فعالیت کسبه در بازار و پاساژ ۶ بعد از ظهر است
  • مرخصی زندانیان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد
  • ایرانیانی که در خارج از کشور چه دانشجو و چه غیردانشجو هستند و خواستار برگشت به ایران هستند باید پروتکل‌های اعلام شده را مراعات کنند و از کشوری که وارد ایران می شوند حتما قرنطینه ای خواهند شد که در آن تست گرفته می‌شود و اگر تست همه آنها منفی بود که مشکلی نیست و به فعالیت خود ادامه می‌دهند اما اگر تعدادی از آنها مثبت بود باید طبق مقررات وزارت بهداشت عمل شود و آنها مدتی در قرنطینه بمانند و این مقررات را وزارت راه و بهداشت و کشور با مشارکت یکدیگر انجام می دهند و به مردم و همه ایرلاین‌ها اعلام کردند طبق آن مقررات انجام شود.
دیدگاه