1850 زائر حج، مُحرم و از مدینه عازم مکه شدند

حدود هزار و ۸۵۰ زائر خانه خدا در قالب ۱۵ کاروان از استان‌های کرمان، تبریز، مرکزی، تهران، البرز و اهواز پس از ذکر تلبیه با قطار سریع‌السیر از مدینه منوره عازم مکه مکرمه شدند.

به گزارش جهان مانا ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی در جمع زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در میقات شجره، در پاسخ به زائری که پیشنهاد احراز استطاعت جسمی حجاج پیش از ثبت نام در کاروانها را مطرح کرد، گفت: از سال آینده در روند ثبت نام از متقاضیان تشرف به حج در کاروان‌ها ابتدا باید استطاعت جسمی افرادی که فیش اولویت دار در اختیار دارند، احراز شود.

زائران ایرانی با مشاهده مسئولان حج و زیارت در مسجد شجره ضمن عرض ارادت به مقام معظم رهبری، مراتب تسلیت خود را به مناسبت شهادت «خادم الرضا» آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش بیان کردند.

سرپرست حجاج ایرانی و سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت سپس در جمع زائران حاضر شدند و به سوالات زائران پاسخ دادند.

نماینده ولی فقیه در امور حج در پاسخ به درخواست زائری که پیشنهاد احراز استطاعت جسمی حجاج پیش از انجام ثبت نام را مطرح کرد، گفت: قرار است از سال آینده در مراحل اولیه معاینات و آزمایش‌ها انجام شود و پس از آن ثبت نام حجاج در کاروان‌ها انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به تاریخچه میقات شجره، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) چندین مرتبه در این مسجد مُحرم شدند و امامان معصوم و پاکان عالم هم پس از احرام بستن در این مسجد، به سمت مکه رفته اند.

وی سپس با اشاره به دعای ۳۸ صحیفه سجادیه اضافه کرد: مهم است که انسان قبل از احرام توبه کند. این دعا درباره اعتذار یا عذرخواهی کردن است. بهترین کار در این مکان رجوع به گذشته خویش است و آنهایی را که گردن ما حق دارند یا ناراضی هستند، یاد کنیم و در حالت سجده برابر خدا عذرخواهی و استغاثه نماییم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین درخواست کرد که ضیوف‌الرحمن در میقات شجره به یاد رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر شهدای خدمت نماز بخوانند.

حدود هزار و ۸۵۰ زائر خانه خدا امشب در قالب ۱۵ کاروان از استان‌های کرمان، تبریز، مرکزی، تهران، البرز و اهواز پس از ذکر تلبیه با قطار سریع‌السیر از مدینه منوره عازم مکه مکرمه شدند.

 

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار