۱۵ استان کشور تا هفته آینده بارانی خواهند بود

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: تا هفته آینده ۱۵ استان کشور بارانی خواهند بود و این شرایط در نواحی شمال غرب کشور تشدید خواهد شد.

 به گزارش جهان مانا ، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه  در دو روز آینده در استان‌های کردستان، همدان، مرکزی، قم، نیمه غربی اصفهان، جنوب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شرق لرستان و شمال استان‌های کرمان و فارس و نیمه شرقی استان سیستان و بلوچستان بارش خواهیم داشت، گفت: در این مدت در بخش‌هایی از استان‌های قزوین، البرز، تهران و مازندران هم رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

وی  ادامه  داد : روز جمعه بارش‌ها در کرمان و سیستان و بلوچستان شدیدتر است و هموطنان با توجه به پایان هفته مراقبت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه  روز شنبه هم در شمال غرب کشور و ارتفاعات مرکزی البرز و زاگرس، نیمه جنوبی کرمان و نیمه شرقی هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارندگی ادامه دارد، گفت: روز یکشنبه و دوشنبه مجددا در شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارندگی همراه با وزش باد نسبتا شدید رخ می‌دهد.

وی از وزش باد شدید طی پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و فلات‌های مرکزی خبر داد و گفت:  احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

وی اظهار کرد: امشب در ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، تهران، نیمه جنوبی همدان، جنوب استان مرکزی، غرب اصفهان و جنوب سیستان و بلوچستان هشدار هواشناسی صادر شده که مخاطراتی از جمله جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و وقوع تگرگ در مناطق مستعد را به همراه دارد.

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار