دستگیری قاتل مدیرعامل یک شرکت در سهروردی

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری قاتل مدیرعامل شرکت ساخت‌وساز ساختمانی در سهروردی، خبر داد.

به گزارش جهان مانا ، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: عقربه‌ها ساعت یک بامداد یکشنبه سیزدهم خردادماه را نشان می‌داد که پسر جوانی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، تماس گرفت و با صدایی لرزان به اپراتور گفت که سرایدار یک شرکت خصوصی ساخت‌وساز ساختمانی در خیابان سهروردی هستم؛ هنگامی که وارد اتاق مدیرعامل شرکت شدم جسدش را مشاهده کردم؛ لطفاً کمک کنید.

وی افزود: طولی نکشید که ماجرای این مرگ مشکوک در بی‌سیم کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پیچید و همراه تیم بررسی صحنه جرم پای در شرکت موردنظر گذاشتند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: تیم جنایی در اتاق مدیرعامل جسد مرد حدوداًٌ ۴۴ ساله‌ای را مشاهده کردند که از ناحیه سر هدف شلیک گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ در بررسی‌های اولیه نیز یک پوکه کلت کمری کشف شد و پزشک صحنه زمان مرگ را بعد از ظهر همان روز اعلام کرد.

سردار گودرزی گفت: سرایدار شرکت که نیمه‌شب جسد را کشف کرده بود، ماجرا را اینطور توضیح داد، همسر مقتول با من تماس گرفت و با ابراز نگرانی مدعی شد که شوهرش تلفن را جواب نمی‌دهد و به خانه نیامده است؛ برای همین  درخواست کرد ساعت یک بامداد به شرکت بروم که این کار را انجام دادم و جسد مرد جوان را پشت میز کارش پیدا کردم.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، مقتول صاحب شرکت ساخت‌وساز ساختمانی بوده که قاتل در زمانی خلوت با اجرای نقشه قبلی وارد آنجا شده و احتمالاً به‌خاطر اختلافات با سلاح گرم مرتکب جنایت و نهایتاً قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در جریان بررسی‌های میدانی از شرکت موردنظر شریک کاری مقتول به‌نام پویا به صحنه جرم آمد، اما کارآگاهان  با بررسی‌های موشکافانه پی بردند که او ساعتی قبل به خانه خود در جنوب شرق تهران رفته و لباسش را عوض کرده که همین موضوع شک تیم جنایی را برانگیخت!

سردار گودرزی عنوان کرد: بدین ترتیب تیم تحقیق با دستور قضایی پای در خانه شریک مقتول گذاشتند و در ماشین لباسشویی وی لباس‌های خونین (شست‌وشو نشده) را کشف کردند که با ارسال آن به مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی و اقدامات علمی و محرز شدن نقش وی در جنایت، پویا دستگیر شد.

وی افزود: تیم بررسی صحنه جرم که در جریان تحقیقات متوجه شده بودند حافظه دوربین‌های مداربسته شرکت توسط قاتل آسیب عمدی دیده است با بهره‌گیری از روش‌های علمی فیلم آن را بازبینی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: در این شاخه از تحقیقات مشخص شد، روز حادثه پویا وارد اتاق مقتول شده و پس از گذشت حدود ۱۰ دقیقه با حالت مضطرب و پریشان از اتاق خارج و با موتورسیکلت شخصی محل را ترک کرده و تا زمان کشف جسد، هیچ فرد دیگری وارد محل جنایت نشده است.

وی افزود: اقدامات اطلاعاتی حاکی از آن بود که پویا مسائل مالی اختلافات گسترده‌ای با مقتول داشته است و همسر وی که در شرکت کار می‌کرده  یک ساعت قبل از وقوع قتل با حالتی مضطرب محل کارش را ترک کرده و در زمان حضور تیم جنایی در صحنه جرم نیز به سرایدار ساختمان متذکر شده که فرار کند. همین سرنخ مهم در پرونده کافی بود تا همسر پویا هم دستگیر شود.

سردار گودرزی عنوان کرد: شریک مقتول که در جریان تحقیقات منکر هرگونه درگیری بود پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود با اظهارات ضد و نقیضی به صورت ضمنی به قتل ناخواسته مرد جوان اعتراف و عنوان کرد که سلاح کمری را در جریان فرار داخل یک سطل زباله انداخته است.

وی متذکر شد: متهمان برای روشن شدن زوایای پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار