۸ روش برای کاهش مصرف اینترنت در پیام‌رسان‌ها

پیام‌رسان‌ها معمولا حجم بالایی از بسته‌های اینترنت شما را به‌خود اختصاص می‌دهند اما با اعمال تغییراتی می‌توانید مصرف اینترنت در پیام‌رسان‌ها را به حداقل برسانید و در عین حال از خدمات آنها نیز به‌خوبی بهره‌مند شوید.

به گزارش جهان مانا، برای کاهش مصرف اینترنت در پیام‌رسان‌ها می‌توانید از رویکردها و تنظیمات زیر استفاده کنید:

استفاده از نسخه‌های سبک‌تر

بسیاری از پیام‌رسان‌ها نسخه‌های سبک‌تری برای استفاده در شبکه‌های ضعیف یا مصرف کم اینترنت دارند. شما می‌توانید از نسخه‌های Lite یا مشابه استفاده کنید. البته حواس‌تان به اصل بودن آن باشد و از جای مطمئن دانلود کنید.

تنظیمات تصویر

بیشتر تصاویر و فیلم‌ها باعث افزایش مصرف اینترنت می‌شوند. در تنظیمات پیام‌رسان، می‌توانید تنظیم کنید تا تصاویر به‌صورت خودکار دانلود نشوند یا به‌صورت دستی دانلود شوند.

غیرفعال کردن دانلود خودکار فایل‌ها

دانلودخودکار فایل‌ها می‌تواند منجر به مصرف زیاد و البته بی‌دلیل اینترنت شود. در تنظیمات، گزینه‌های مربوط به دانلود خودکار را بررسی کرده و اگر امکان پیکربندی وجود دارد، آنها را غیرفعال کنید.

استفاده از حالت فقط متن

در برخی از پیام‌رسان‌ها، می‌توانید از حالت صرفاً متنی استفاده کنید تا محتوای تصویری یا ویدئویی دریافت نشود.

استفاده از وای‌فای

اگر فایل یا صوت و تصویری دارید که می‌خواهید برای کسی ارسال کنید و فرصت کافی برای این کار را دارید، صبر کنید تا خود را به اتصال Wi-Fi برسانید و به جای اتصال داده موبایل از آن استفاده کنید تا مصرف اینترنت محدود شود.

بازبینی تنظیمات اطلاع‌رسانی

نوتیفیکیشن‌ها نیز ممکن است داده‌های اینترنت را مصرف کنند. تنظیمات نوتیفیکیشن را مرور کرده و به حداقل ممکن برسانید.

استفاده از فشرده‌سازی داده

برخی از پیام‌رسان‌ها امکان فشرده‌سازی داده را دارند. اگر این گزینه در تنظیمات وجود دارد، آن را فعال کنید.

بررسی تنظیمات پیام‌رسان

تنظیمات خاص هر پیام‌رسان ممکن است شامل گزینه‌ها و تنظیمات مربوط به کاهش مصرف اینترنت باشد. حتما این تنظیمات را بررسی و بهینه‌سازی کنید.

 

دیدگاه