توزیع بسته‌های پروتئینی و لبنی بین خانواده‌های متاثر از کرونا

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از اجرای طرح بشردوستانه «به هم دلگرمیم» با مشارکت هلال‌احمر، شرکت فرآورده‌های لبنی کاله و تاکسی اینترنتی اسنپ برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا خبر داد و گفت: در این طرح بسته‌های پروتئینی و لبنی در میان خانواده‌های متاثر از کرونا توزیع می شود.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایرنا؛ محمد نصیری ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این طرح بشردوستانه از روز شنبه ۲۱ تیر ماه آغاز شده و برای شروع، یک هزار بسته برای خانواده‌های متاثر از کرونا ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: این بسته های پروتئینی و لبنی به ترتیب فردا و پس فردا در استان قم و طی هفته آینده نیز در استان های تهران، مازندران و خوزستان توزیع خواهند شد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد: همه استانداردها و پروتکل های بهداشتی در بسته بندی و حمل و انتقال این سبدهای پروتئینی از سوی داوطلبان هلال احمر و پرسنل مهرورز شرکت فرآورده های لبنی کاله و رانندگان مهربان تاکسی اینترنتی اسنپ لحاظ شده است.

نصیری اضافه کرد: این سبدهای دلگرمی حاوی انواع محصولات لبنی و پروتئینی شامل چهار پاکت شیر تتراپک یک لیتری کم‌چرب، یک بسته پنیر سفید تازه ۴۰۰ گرمی، چهار پاکت خامه تتراپک، دو بطری دوغ ۱.۵لیتری، دو بطری نوشابه لاکی‌دو ۱.۵لیتری، یک سطل ماست کم‌چرب پروبیوتیک ۲.۲کیلویی، یک بسته مخلوط سبزیجات منجمد ۴۰۰ گرمی، یک بسته سیب‌زمینی سرخ‌کرده ۷۵۰گرمی، یک بسته لوبیا سبز ۴۰۰گرمی، یک بسته برگر (۳۰درصدی) ۵عددی، یک بسته کباب‌لقمه ۹عددی و۲بسته کوکتل مرغ ۳۰۰گرمی و به ارزش ۲۰۰ هزار تومان است که از سوی شرکت «کاله» آماده شده و با کمک شرکت «اسنپ» به دست خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در استان‌های تهران، قم، مازندران و خوزستان خواهد رسید.

وی افزود: همه خانواده‌های متاثر از ویروس کرونا در استان های یادشده از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه‌های حمایتی شناسایی شده‌اند.

سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات ۷۱۷ هزار عضو داوطلب در چهار هزار و ۲۰۰ «خانه داوطلب عمومی» و «خانه هلال» به عنوان فعال ترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می‌برد.

خدمات داوطلبانه افتخاری است و برای خدمت داوطلبانه وجهی دریافت نمی شود، جنبه بشردوستانه، خیرخواهانه و عام المنفعه دارد و در ارائه خدمت داوطلبانه بین افراد تبعیض قائل نمی شود، این خدمات داوطلبانه فاقد هرگونه تمایلات منفعت طلبانه است و در آن اهداف خاص سیاسی، اقتصادی و نظایر آن دنبال نمی شود، شرایط و زمان انجام خدمات داوطلبانه، طبق موقعیت و شرایط مختلف مانند زمان جنگ، صلح، بلایای طبیعی و نظایر آن تفاوت می کند، این فعالیت ها در اوقات فراغت داوطلب و به صورت غیررسمی انجام می شود.

دیدگاه