روحانی حرف آخر را زد: آموزش تعطیل نمی‌شود اما حضور اختیاری است + فیلم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور امروز در جلسه هیئت دولت گفت: آنچه برای دولت مهم است اینکه درب مدرسه و دانشگاه باز خواهد بود. ما تشویق می‌کنیم و اساتید و معلمان ما آمادگی تدریس دارند و البته سلامت جسم و روح دانش‌آموزان برای ما اولویت دارد. از نظر ما آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری است.

همزمان با شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس انتقادها و نگرانی های زیادی درباره افزایش بیماری کرونا از طریق مدارس و دانش آموزان مطرح شده بود. این در حالی است که مدارس ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند. با این وجود از سوی مقامات دولتی تاکید شده است حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست و آنان میتوانند از طریق یکی از سه روش : آموزش حضوری، آموزش مجازی و مدرسه تلویزیونی دروس خود را بیاموزند.

به گزارش جهان مانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: مساله حفاظت از سلامت و جان مردم در کنار تحریم شدیدی که امروز با آن مواجه هستیم، اهمیت بسزایی دارد، شرایط ما با کشورهای دیگر متفاوت است و خواهش می‌کنم در زمینه بازگشایی‌ها، مقابله با کرونا شرایط کشور ما را با شرایط کشورهای دیگر در همه زمینه‌ها مقایسه نکنند

رییس جمهوری اظهار داشت: ما با توجه و رعایت همه اصول بهداشتی، مناسک‌مان را در ماه رمضان، عزاداری در ماه محرم داشتیم، روابط خانوادگی در چارچوب پروتکل‌ها انجام می‌گیرد، کسب و کارها و فعالیت‌ها در بسیاری از موارد از روز اول بود و در مواردی که تعطیل بود بازگشایی شد.

روحانی افزود: بحث امروز علم، فرهنگ و آموزش دانش آموزان و دانشجویان عزیز ماست. یک اصل مهم برای ما این است که سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان اولویت مدنظر باشد، مساله دوم این است که دانش آموزان و دانشجویان از درس عقب نمانند این برای دانش آموزان و خانواده بسیار سخت است. در عین حال در هیچ زمینه ای اجبار نیست ما هیچ خانواده و دانش آموزی را اجبار نمی‌کنیم که حتما از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذرانند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: این برای ما اصل مهمی است هیچ در مدرسه و دانشگاهی به روی کسی بسته نمی‌شود. اساتید و معلمان ما برای تدریس آمادگی دارند. برای سلامت جسم و روح دانش آموزان و نشاط آنان و آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری اولویت اول ماست، برخی‌ها فکر می‌کنند اصول بهداشتی و سلامت فقط در بحث کروناست در حالی که فقط کرونا نیست، بیماری‌های فراوانی وجود دارد ما می‌خواهیم دانش آموزان از لحاظ جسمی و روحی و نشاط دارای سلامت کامل باشند.

هیچ دانش آموزی را مجبور به رفتن به مدرسه نمی‌کنیم

روحانی تصریح کرد: می‌توان بچه‌ها را در آپارتمان برای یک سال حبس کرد که آن هم بیماری ایجاد می‌کند. می‌خواهیم روح و جسم دانش آموزان سالم باشد من شنبه به روشنی گفتم ما هیچ دانش آموزی را اجبار نمی‌کنیم به مدرسه برود اما همه وسائل دانش را به‌شکل حضوری، فضای مجازی و از طریق صدا و سیما در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

رییس جمهوری اظهار داشت: از همه معلمان و اساتید تشکر می‌کنم، بار سنگینی بر دوش دارند. ساعت تحصیلی آنان محدود شده و نحوه تدریس را باید تغییر دهند. برای سلامت دانش آموزان بار سنگینی بر دوش آنان گذاشته شده است، دانش آموزان ما در مدرسه باید تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان سلامتشان مورد مراقبت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: دولت و ستاد کرونا تصمیم درستی اتخاد کرده ان شاء‌الله دانش آموزان و دانشجویان ما از نعمت تحصیل برخوردار می‌شوند و استادان و معلمان ما زحمت تعلیم، تدریس و مراقبت را بیش از سال‌های دیگر بر دوش دارند.

دیدگاه