سخنگوی وزارت بهداشت: شاهد افزایش موارد بستری و مرگ و میر هستیم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در هفته‌ی گذشته شاهد افزایش بستری موارد مثبت و بروز مرگ و میر در کشور نسبت به هفته‌ی سوم شهریور ماه بودیم.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایلنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت ویروس کرونا در هفته‌های اخیر بیان کرد: در هفته‌ی گذشته شاهد افزایش بستری موارد مثبت و بروز مرگ و میر در کشور نسبت به هفته‌ی سوم شهریور ماه بودیم.

وی ادامه داد: بیشترین میزان بروز بستری موارد مثبت در هفته‌ی چهارم شهریور ماه در استان قم و کم‌ترین میزان بروز در استان‌های سیستان و بلوچستان و فارس گزارش شده است.

لاری افزود: همچنین بیشترین میزان بروز مرگ و میر در هفته‌ی چهارم شهریور به ترتیب در استان‌های قم، چهارمحال بختیاری، اصفهان و کم‌ترین میزان بروز مرگ و میر در استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان گزارش شده است.

وی در پایان گفت: همه‌گیری این ویروس در کشور همچنان روبه افزایش است و اغلب استان‌های کشور در وضعیت قرمز قرار دارند، بنابراین تقاصای ما از کلیه هموطنان این است که با رعایت توصیه‌های بهداشتی و خودداری از حضور در تجمعات غیر ضروری کمک کنند تا با همکاری و همدلی شاهد مهار بیماری در کشورمان باشیم.

دیدگاه