نخستین قرص بارداری از راه رسید!

یک داروی جدید به نام OXO-001 نتایج رضایتبخشی در ارتقای فرایند کاشت جنین در IVF نشان داده که احتمالا به افزایش قابل توجه تولد نوزادان منجر شود.

به گزارش جهان مانا به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، شرکت فناوری زیستی Oxolife در اسپانیا این قرص خوراکی را تولید کرده است. به نوشته نشریه گاردین، داروی جدید آی وی اف در آزمایش ها به ۷ درصد رشد تولد نوزادان زنده کمک کرده است.

دکتر ایگناسی کانالز مدیر ارشد علمی شرکت در بیانیه ای نوشته است: ما از نتایج این آزمایش بسیار خوشحالیم که نشان دهنده پتانسیلOXO-001 برای تبدیل شدن به نخستین درمان افزایش موفقیت کاشت جنین با کمک یک داروی غیر هورمونی با کمک یک مکانیسم عملکردی جدید است که به طور مستقیم روی آندومتر تاثیر می گذارد.

این خبر خوشی برای زوج های نابارور و به خصوص افرادی است که آی وی اف ناموفق را تجربه کرده اند.

داروی مذکور برخلاف دیگر درمان های باوری که از هرمون استفاده می کنندُ به طور مستقیم روی غشای رحم فعال می شود و آن را نسبت به کاشت جنین پذیراتر می کند.

هرچند مکانیسم دقیق فعالیتOXO-001 فاش نشده، اما شرکت سازنده مدعی است این قرص روی تولید مولکول های خاصی تاثیر می گذارد که برای کاشت جنین اهمیت خاصی دارند. این مولکول ها به جنین کمک می کنند تا به دیواره رحم بچسبد و اجازه حرکت را به آن نمی دهند. به این ترتیب موفقیت فرایند کاشت جنین را بهتر می کنند.

کارآمدیOXO-001 در مرحله دوم آزمایش بالینی در ۲۸ مرکز در سراسر اروپا ارزیابی شد. آزمایش مذکور شامل ۹۶ زن زیر ۴۰ سال بود که هر کدام انتقال جنین را انجام داده بودند آنها به ۲ گروه تقسیم شدند. ۴۲ نفر پلاسیبو و ۵۴ نفر دیگر دوز روزانه ای از OXO-001 را دریافت کردند.

نتایج آزمایش رضایتبخش بود و گروهی که قرص خوراکی را دریافت کردند شاهد نرخ بالاتر بارداری(۷۶ درصد)در مقایسه با گروه پلاسیبو(۵۲درصد) بودند.

 

منبع: مهر
دیدگاه
آخرین اخبار
بازار