بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید چیست؟

ماه ها از شیوع کرونا در کل جهان می‌گذرد و همچنان مهمترین راه وبهترین نسخه برای در امان ماندن از ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی است.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایرنا، بنابر توصیه های مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری( cdc)، بهتر است هنگام خروج از منزل برای جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ علاوه بر همراه داشتن تجهیزات حفاظت فردی، چند مولفه را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد بررسی قرار دهید.

مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری (به انگلیسی: Centers for Disease Control and Prevention) یا CDC آژانس‌ بهداشتی تحت نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکاست که با ارائه اطلاعات پیرامون بهداشت، جهت محافظت از بهداشت عمومی و سلامتی کار می‌کند و یک قطب جهانی در زمینه بهداشت عمومی است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، توصیه های این مرکز بهداشتی چنین است:

تماس نزدیک با دیگران، خطر را افزایش می‌دهد

به طور کلی، هر چه تعامل نزدیک‌تری با دیگران داشته باشید و هر چه این تعامل طولانی‌تر باشد، خطر گسترش کووید-۱۹ بیشتر است. بنابراین قبل از خروج از منزل درباره این موارد فکر کنید :

۱) با چند نفر در تعامل خواهید بود؟

تعامل با افراد بیشتر، خطر را افزایش می‌دهد. بودن در یک گروه با افرادی که فاصله اجتماعی یا استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند، خطر را افزایش می‌دهد. تعامل با افراد جدید (برای مثال، کسانی که با شما زندگی نمی‌کنند) نیز خطر ابتلای شما را افزایش می‌دهد.

بعضی از افراد به ویروس آلوده هستند و هیچ نشانه‌ای ندارند و هنوز مشخص نیست که افراد بدون نشانه‌ بیماری، چند بار می‌توانند ویروس را به دیگران انتقال دهند.

۲)آیا می‌توانید دو متر فاصله بین خودتان و دیگران حفظ کنید؟ آیا در فضای باز خواهید بود یا فضای بسته؟

هر چه به سایر افرادی که ممکن است آلوده باشند، نزدیک‌تر باشید، خطر بیمار شدن شما بیشتر است. فاصله گرفتن از دیگران، به ویژه برای افرادی مهم است که در خطر بیشتر بیماری شدید قرار دارند، مانند افراد سالخورده و کسانی که دارای بیماری‌های پزشکی زمینه‌ای هستند.

فضاهای بسته خطرناک‌تر از فضاهای باز هستند که در آن فاصله گرفتن افراد از یکدیگر دشوارتر است و تهویه هوای کمی وجود دارد.

۳) مدت زمانی که با افراد در تعامل خواهید بود، چقدر است؟

سپری کردن زمان بیشتر با افرادی که ممکن است مبتلا باشند، خطر مبتلا شدن شما را افزایش می‌دهد. سپری کردن زمان بیشتر با افراد، در صورتی که هر احتمالی مبنی بر مبتلا بودن شما وجود داشته باشد، خطر مبتلا شدن آنها را افزایش می‌دهد.

چه چیزی فعالیت‌ها را امن‌تر می‌کند؟

فعالیت‌ها ایمن هستند، اگر :

- حداقل دو متر فضا بین خودتان و دیگران حفظ کنید.

- کووید-۱۹ بین افرادی که در فاصله کمتر از دو متر از یکدیگر قرار دارند، آسان‌تر گسترش می‌یابد.

- فعالیت‌ها زمانی که در فضاهای باز باشند، ایمن‌ترند.

- فضاهای بسته دارای تهویه هوای کم که در آنها دور نگه داشتن افراد از یکدیگر دشوارتر است، بیشتر خطر دارند.

- آیا افراد در این فعالیت‌ها از ماسک استفاده می‌کنند. تعامل با کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند نیز خطر را برای شما افزایش می‌دهد.

- فاصله اجتماعی را رعایت کنید، زیرا کووید-۱۹ بیشتر در بین افرادی گسترش می‌یابد که در تماس نزدیک با دیگران هستند.

- شما و افرادی که در اطراف شما هستند، هنگام حضور در جمع و به ویژه هنگامی که ماندن در فاصله‌ دو متری از دیگران به طور مداوم دشوار است، از ماسک استفاده کنید.

- فعالیت‌هایی را در فضاهای باز و مکان‌هایی را انتخاب کنید که حفظ فاصله اجتماعی دو متر آسان است، مانند پارک‌ها و مکان‌های هوای آزاد.

دیدگاه