اعمال قانون خودروهای غیربومی در شهرهای تهران و کرج آغاز شد

سردار سید تیمور حسینی در مورد محدودیت های کرونایی استان های تهران و البرز گفت: با توجه به نارنجی شدن وضعیت کرونا در تهران و البرز از امروز خروج خودروهای بومی از این دو استان و ورود خودروهای غیربومی به آنها کنترل می‌شوند.

به گزارش جهان مانا به نقل از پایگاه خبری پلیس راهور ، جانشین پلیس راهور ناجا با توجه به اتمام مهلت ۷۲ ساعته برای خروج خودروهای غیربومی از تهران و البرز گفت: از امروز کنترل ورود و خروج انجام می‌شود ولی از فردا به اعمال قانون و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی ناقضان محدودیت ها می‌پردازیم. در این طرح با توجه به شرایط تهران و البرز، این دو استان یکپارچه در نظر گرفته شده و تردد بین دو استان مانعی ندارد.

سردار حسینی با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی تصادفات گفت: از هموطنان می‌خواهیم با رعایت محدودیت های سفر، هم به جلوگیری از شیوع بیماری و هم به کاهش تصادفات کمک کنند.

بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت قرمز به معنای بسیار پر خطر است و در این وضعیت همه مشاغل به جز شغل‌های گروه یک که مشاغل ضروری هستند، باید تعطیل باشند.

وضعیت قرمز در عین حال به این معناست که تعداد موارد قطعی، به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۲۵ مورد در روز و روند اپیدمی در حال ازدیاد است.

پس از رنگ قرمز، رنگ‌های نارنجی، زرد و آبی قرار دارند: به این ترتیب که بستری‌های چهار نفر در ۱۰۰ هزار نفر زرد، شش نفر در ۱۰۰ هزار نفر نارنجی و ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر، قرمز محسوب می‌شوند.

این رنگ بندی از بهمن‌ماه سال گذشته (۱۳۹۹) در سراسر ایران اعمال شد و در آن رنگ آبی به معنای وضعیت "کم‌خطر" به رنگ‌ها افزوده شد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خروج خودروهای بومی از شهرهای قرمز و نارنجی و ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.

دیدگاه