تاکید وزیران دفاع ایران و روسیه بر گسترش همکاری‌ها

امیر سرتیپ حاتمی و ارتشبد سرگئی شایگو وزرای دفاع ایران و روسیه در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی نظامی-فنی مسکو دیدار و برگسترش همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش جهان مانا به نقل از ایرنا، ارتشبد شایگو وزیردفاع روسیه در این دیدار با ابراز خرسندی از سومین حضور وزیر دفاع جمهوری ایران در روسیه گفت: ایران و روسیه اهداف و منافع مشترکی در عرصه معادلات منطقه ای و بین المللی دارند.
سرگئی شایگو با اشاره به روابط عمیق و راهبردی دو کشور در همه زمینه‌ها گفت: در حوزه دفاعی و امنیتی نیز چشم انداز همکاری‌های ایران و روسیه روبه توسعه است.
سرگئی شایگو بر ضرورت تداوم همکاریهای منطقه ای در جهت ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.
وزیردفاع کشورمان نیز در این دیدار از مواضع مثبت و سازنده دولت روسیه در مخالفت با قطعنامه ضد ایرانی اخیر آمریکا قدردانی کرد و گفت: دیدارها و رایزنی های دوکشور در سطح عالی بطور مرتب و رضایت‌بخشی در جریان است.
امیر حاتمی افزود: باتوجه به عمق راهبردی دوکشور ، تقویت همکاریهای تهران و مسکو امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
وزیر دفاع کشورمان گفت: ایران و روسیه در سال‌های اخیر تلاش مشترک و هدفمندی برای مقابله با یکجانبه گرایی و سیاست قلدرمابانه امریکا و دولت ترامپ در منطقه آغاز کرده اند.
امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: واکنش واقع گرایانه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رد قطعنامه ضد ایرانی اخیر امریکا درخصوص تمدید ممنوعیت های تسلیحاتی برعلیه ایران ، یکبار دیگر ضمن آنکه شکست بزرگی برای امریکا و متحدین منطقه ای این کشور رقم زد ، مخالفت جهانیان با یکجانبه گرایی را نشان داد.
وزیر دفاع کشورمان افزود: پاسخ کشورهای عضو برجام به درخواست امریکا در استفاده از مکانیسم ماشه و بازگشت تحریم ها نیز ضربه محکم دیگری بر زیاده خواهی های امریکا بوده است.
امیر سرتیپ حاتمی گفت اطمینان دارم که راهبرد مشترکی که تهران و مسکو در خل مشکلات و مسائل منطقه ای انتخاب کرده اند ، می‌تواند فارغ از سیاست‌های یکجانبه گرایانه آمریکا ، صلح و ثبت و امنیت را در منطقه بوجود آورد .
وزیر دفاع کشورمان همچنین با خانم ماری نوئل کویارا وزیر دفاع جمهوری آفریقای مرکزی دیدار و گفتگو کرد. امیر حاتمی در این دیدار گفت : علیرغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد ایران ، گام‌های بلندی در مسیر خودکفایی کامل دفاعی برداشته ایم و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروزه روی پای خود ایستاده‌اند.

دیدگاه