سازمان ملل: تحقیق بین‌المللی درباره جنگ علیه نوار غزه انجام شود

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار انجام تحقیق بین‌المللی درخصوص جنگ علیه نوار غزه شد.

به گزارش جهان مانا ، وولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل  ضمن هشدار نسبت به وضعیت «انفجاری» در کرانه باختری، خواستار انجام تحقیق بین‌المللی درخصوص جنگ علیه نوار غزه شد.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل به الجزیره گفت: مداخله دادگاه کیفری بین المللی در آنچه غزه شاهد آن است مهم است .ما مجازات دسته جمعی فلسطینی‌ها را نمی پذیریم و این امر باید متوقف شود و کمک ها باید تضمین شود. ما به دنبال راه‌هایی برای تخلیه بیمارستان الشفا در غزه هستیم، اما گزینه‌ها محدود است.

براساس گزارش شبکه الجزیره، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان مل نسبت به افزایش میزان خشونت و تبعیض شدید در حق فلسطینیان در کرانه باختری از جمله قدس شرقی ابراز نگرانی کرد و خواستار انجام تحقیق بین‌المللی در خصوص حمله به نوار غزه و نقض قوانین بین‌المللی و قوانین بشروستانه شد.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل‌ و یکمین روز خود شد که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی غزه به بهانه وجود تونل‌های حماس در زیر آنها همچنان هدف حملات و یورش نظامیان صهیونیست است و این در حالیست که شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرده هیچ مدرکی دال بر کشف تونل حماس در زیر بیمارستان الشفا وجود ندارد.

 

دیدگاه