کمک ۵۰ میلیون دلاری یک سرمایه‌دار به ستاد انتخاباتی ترامپ

اسناد دولت فدرال در روز پنجشنبه نشان داد که یک میلیاردر محافظه‌کار به تنهایی ۵۰ میلیون دلار به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ماه نوامبر آمریکا، کمک کرده است.

به گزارش جهان مانا به نقل از بی بی سی، یک صندوق جمع‌آوری کمک‌های انتخاباتی به نام «مگا اینک» در اسنادی که تحویل کمیسیون انتخاباتی فدرال داد فاش کرد که ماه قبل، بیش از ۶۸ میلیون دلار کمک دریافت کرده است. مگا مخفف شعار انتخاباتی آقای ترامپ «دوباره به آمریکا عظمت بدهیم» است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که ۵۰ میلیون دلار از این مبلغ را تیموتی مِلون، از وارثان خانواده بانکدار ملون در پیتزبورگ، اهدا کرده است. ده میلیون دلار دیگر از این رقم را دو میلیاردر، به نام‌های لیز و دیک ایلاین، اهدا کرده‌اند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که آقای ملون این کمک را یک روز بعد از آن ارسال کرد که آقای ترامپ در ۳۴ مورد اتهام جعل اسناد کسب‌وکار در پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک هنرپیشه فیلم‌های پورن مجرم شناخته شد.

آقای ملون همچنین بزرگترین اهداکننده کمک به کارزار انتخاباتی نامزد مستقل، رابرت اف کندی جونیور، است. او حداقل ۲۰ میلیون دلار به صندوق «ارزش‌های آمریکایی» نزدیک به آقای کندی پرداخت کرده است.

 

دیدگاه
آخرین اخبار
بازار