درخشان: استقلال تحت فشار روانی شدیدتری است

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در حال حاضر فشار روانی شدیدتری روی استقلال است چرا که اگر لغزشی داشته باشد، پرسپولیس جای آنها را در صدر جدول خواهد گرفت و این مسائل روحی و روانی می‌تواند در ادامه، اثرات خود را داشته باشد.

 

به گزارش جهان مانا، حمید درخشان با اشاره به شرایط سه‌ هفته پایانی لیگ و رقابت سخت استقلال و پرسپولیس در کورس قهرمانی، اظهار داشت: هر دو تیم شرایط سختی دارند و هر بازی برای خود می‌تواند آبستن اتفاقات زیادی باشد. الان تمرکز روی عملکرد بازیکنان و تیم حرف اول را می‌زند و اگر هر تیمی تمرکز خود را از دست داده یا اشتباهی مرتکب شود، تاوان سختی خواهد داد.

وی ادامه داد: اگر به حریفان سه‌هفته پایانی سرخابی‌ها نگاه کنیم، می‌بینیم این هفته با تیم‌هایی بازی دارند که برای فرار از منطقه سقوط می‌جنگند و این موضوع کار را به مراتب سخت‌تر می‌کند. تنها تفاوت این است که پرسپولیس در خانه میزبان است و استقلال باید در مازندران به میدان برود و این یک امتیاز برای اوسمار ویرا سرمربی پرسپولیس و تیمش به حساب می‌آید.

سرمربی اسبق پرسپولیس اضافه کرد: در این سه‌ هفته، نقش هواداران بسیار پررنگ‌تر است به خصوص هواداران پرسپولیس که باید تیم خودشان را در ۲ بازی خانگی همراهی کنند. در حال حاضر فشار روانی شدیدتری روی استقلال است چرا که اگر لغزشی داشته باشد، پرسپولیس جای آنها را در صدر جدول خواهد گرفت و این مسائل روحی و روانی می‌تواند در ادامه، اثرات خود را داشته باشد.

درخشان در مورد عملکرد سرخابی‌ها گفت: به نظر من شرایط پرسپولیس بهتر و بازی‌های زیباتری را از این تیم شاهد بودیم اما یک مشکل بزرگ وجود دارد؛ با آنکه موقعیت‌های بسیاری خلق می‌شود اما در گلزنی مشکل داریم که این نقص در سه‌ هفته پایانی باید برطرف شود. هواداران در چنین شرایطی کمک شایانی به تیم خواهند کرد چرا که می‌توانند تیم را به جلو هدایت و بازیکنان را برای گلزنی حمایت کنند.

هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی از روز سه‌شنبه اول خرداد و از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه به طور همزمان آغاز خواهد شد که پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان استقلال خوزستان رده چهاردهمی است و استقلال نیز در مازندران باید مقابل نساجی صف‌آرایی کند که در رده سیزدهم جای دارد.

در هفته بیست‌ونهم (یکشنبه ۶ خرداد) و از ساعت ۲۰ استقلال در آزادی پذیرای گل‌گهر رده هفتمی است و پرسپولیس در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین میهمان شمس‌آذر است. در هفته پایانی نیز (جمعه ۱۱ خرداد) پرسپولیس در آزادی به مصاف مس رفسنجان رده دهمی می‌رود و استقلال در دیداری خارج از خانه باید برابر پیکان قرار بگیرد.

 

منبع: ایرنا
دیدگاه