یک مربی هر کار خواست کرد، رویشان را برگرداندند

یحیی رو به ساپینتو و استقلال: کارتان غیرحرفه‌ای بود

سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش را برای قهرمانی در جام حذفی آماده می‌کند.

 یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی با هوادار حاضر شد و در حالی که از صعود تیمش به فینال جام حذفی خوشحال به نظر می‌رسید، رو در روی خبرنگاران نشست تا به سوالات آنها پاسخ بدهد.

مشروح صحبت‌های یحیی گل‌محمدی را در ادامه می‌خوانید:

* روی هر دو پنالتی حریف بحث دارم

در‌ مجموع با توجه به نتیجه‌ای که کسب شد، بازی خوبی بود. خیلی خوب و طوفانی شروع کردیم و دو گل خیلی خوب زدیم و بازی را در نیمه اول خیلی خوب کنترل کردیم. در نیمه دوم تیم حریف انرژی بیشتری گذاشت و برای جبران وارد زمین شد و تیم ما ناخودآگاه عقب نشینی ‌کرد و گل خوردیم که البته روی هر دو پنالتی بحث دارم. در ادامه توانستیم از یک موقعیت ضد حمله خوب استفاده کنیم و به گل سوم برسیم. بازی راحتی نبود و برای ما سخت بود.

* امیدوارم برای دربی سرحال و آماده باشیم

آخر فصل است و بازیکنان هم تحت فشار شدید بدنی و ذهنی هستند و با توجه به مشکلات خاصی که خودشان و تیم دارد، نتایج خوبی گرفته‌اند و نتیجه امروز هم نتیجه خیلی خوبی بود و توانستیم به فینال جام حذفی راه پیدا کنیم. شش روز تا فینال وقت داریم و باید ریکاوری ذهنی و بدنی داشته باشیم و خودمان را برای فینال جام حذفی آماده کنیم. امیدوارم همین روندی که امسال داشتیم، تا آخر ادامه بدهیم و در فینال که دربی هم هست، تیم خوب، آماده و سر حالی داشته باشیم.

* دومی در جام حذفی هیچ لطفی ندارد

بازی فینال است و دوم شدن در این جام هیچ لطفی ندارد. برای رسیدن به فینال زحمت زیادی کشیدیم و با تیم‌های خیلی خوبی بازی کردیم؛ از ون پارس که یک تیم خوب بود گرفته تا سپاهان و گل‌گهر و بازی امروز برابر هوادار. خیلی سخت به فینال رسیدیم و قرعه‌های سختی داشتیم اما امسال با بازیکنانی کار می‌کنیم که کارهای بزرگی انجام دادند و در سخت‌ترین شرایط توانستند تیم را به مراحل بالاتر و موفقیت و جام برسانند. این بازیکنان لایق تقدیر و بهترین‌ها هستند. امیدوارم مسئولان توجه بیشتری به این تیم داشته باشند. در هر صورت مشکلاتی هست که ما در مصاحبه‌ها و کنفرانس‌های خبری درباره آن صحبت نمی‌کنیم اما دلیل بر این نیست که مشکل نداشته باشیم. امیدوارم نسبت به این تیم توجه بیشتری شود. البته نمی‌خواهم زیاد درباره این موضوع صحبت کنم.

* داور خارجی برای دربی بی‌احترامی به داوران ایرانی است

صحنه‌هایی که من در بازی امروز دیدم، هیچکدام از نظر من پنالتی نبود؛ باز هم کارشناسان با دقت بیشتری به این دو صحنه نگاه کنند ولی چیزی که من دیدم، پنالتی نبود. بحث داور خارجی برای دربی فینال، یک بی‌احترامی بزرگ به داوران ما است. ما می‌دانیم داوران در این شرایط سخت چقدر سختی و مشکل در بحث سخت افزاری و بحث‌های مالی دارند. این صحبت فقط یک دلیل دارد و آن هم اینکه تیم داوری را برای دربی زیر فشار ببرند. هیچ دلیل دیگری ندارد و خودشان هم می‌دانند که داور خارجی نمی‌آید اما با این حرف‌ها می‌خواهند تیم داوری دربی را تحت فشار روانی و روحی بگذارند. این کارشان خیلی غیرحرفه‌ای بود. اتفاقات زیادی رخ داده که به موقع درباره آن صحبت خواهم کرد.

* رویشان را می‌کنند آن‌طرف که بگویند ندیدیم

پارسال اتفاقاتی رخ داد که شش جلسه من را محروم کردند اما اتفاقاتی امسال افتاد که یک مربی هر چه دلش خواست، گفت و هر بی‌احترامی‌ای کرد اما همه رویشان را کردند آن طرف. دلیلش چیست؟ این تبعیض است. اگر من این کارها را کرده بودم، مطمئنم تا سال بعد تیم نداشتم و محروم بودم و نمی‌توانستم مربیگری کنم. رویشان را می‌کنند آنطرف که بگویند ندیدیم. این درست نیست و این وضعیت خوبی نیست. کسانی که متولی این هستند که به این مسائل توجه کنند، خودشان می‌دانند چه کسانی هستند. امیدوارم این تبعیض‌ها وجود نداشته باشد. نمی‌دانم به خاطر خارجی بودنش است یا به خاطر مسائل دیگر که نمی‌دانم چرا قدرت برخورد را از آنها گرفته است. این برمی‌گردد به آدم‌هایی که نگاه‌شان، نگاه درستی به مسائل و مشکلات نیست.

* شکست در دربی‌های حذفی گذشته روی آینده تاثیر ندارد 

دربی در هر شرایطی سخت است و حساسیت‌های خاص خودش را دارد و نتایج گذشته تیم‌ها روی نتایج آینده ندارد. کاری که باید بکنیم این است که تا آن زمان ریکاوری خوبی داشته باشیم و مشکلات تیم را حل کنیم؛ این کار را باید هم ما و هم مدیران انجام بدهیم.

* حواشی لب خط و اظهارات الهامی؟ مربیان تحت فشار هستند

همه مربیان کنار خط تحت فشار هستند و اینکه بخواهم درباره اتفاقات کنار زمین صحبت کنم درست نیست. تیم هوادار کادر فنی قابل احترامی دارد و در ادامه کارشان آرزوی موفقیت دارم.

* باید پای این بازیکنان را طلا بگیریم

هر تیمی که نتیجه و جام می‌گیرد، همه عوامل کنار و داخل تیم کارشان را درست انجام داده‌اند. در تیم ما هم همین اتفاق افتاد و بسیاری کنار تیم بودند و زحمت کشیدند. از رسانه‌ها، مدیر رسانه، تیم رسانه‌ای تا بازیکنان، مدیریت، تدارکات، ماساژور و ..‌. نقش داشتند. خصوصا هواداران‌مان که به قدری خوب حمایت کردند و به بازیکنان دلگرمی دادند که توانستیم نتایج خوبی بگیریم ولی بیشترین زحمت و تلاش را بازیکنان کردند. با توجه به مشکلاتی که داشتند، باید پای این بازیکنان را طلا بگیریم. تک تک این بازیکنان قابل احترام هستند و برای تیم جان می‌گذارند و زحمت زیادی می‌کشند. این بازیکنان کسانی هستند که در گرفتن جام تاثیرگذار هستند و ذهنیت خوبی برای گرفتن جام داشتند. فقط ایثار و از خودگذشتگی بازیکنان باعث شد تا این تیم به موفقیت برسد. از تک تک آنها، چه بازیکن بزرگ و کاپیتان تیم و چه جوان‌ها تشکر می‌کنم و امیدوارم همین روند را تا آخر ادامه بدهیم و کارمان را تمام کنیم.

* امیدوارم تیم شایسته‌تر قهرمان شود

من نگران این نیستم که در فینال داوری و جو به سود حریف باشد. بازی در نهایت ۱۱ به ۱۱ قرار است انجام شود و امیدوارم هر تیمی که حقش است و خوب بازی کرد و آرامش ذهنی و تمرکز بیشتری داشت، قهرمان شود.

* هادی نوروزی هنوز هم عضوی از تیم ماست 

در پاسخ تمجید از یحیی گل‌محمدی: من از حسن نظر شما تشکر می‌کنم و لایق این میزان تعریف و تمجید نیستم. تیم ما، یک تیم مردمی است و طرفداران زیادی دارد و دوست داریم که همه مردم، نه فقط هواداران خودمان، در آرامش و رفاه باشند. این خواسته همه مربیان و ورزشکاران است. امیدوارم شرایط و بحث‌های اقتصادی مردم بهتر شود و بیشتر به هم کمک کنیم. هادی نوروزی هم عضوی از این تیم بود و الان هم احساس می‌کنیم کنارمان هست و با رفتنش داغ بزرگی به دل ما و هواداران گذاشت؛ او یک یادگار دارد و آن هم هانی است که وقتی او را می‌بینم، یاد هادی می‌افتم. همه ما عشق و علاقه خاصی به خانواده آقای نوروزی داریم و این کار به خاطر این بود که خانواده‌اش احساس تنهایی نکنند و بدانند که ما کنارشان هستیم. کار خاص دیگری انجام ندادم و برای همه مردم ایران آرزوی سلامتی دارم.

 

 

 

منبع: ورزش3
دیدگاه