رسول خطیبی: هیچ ترسی با این بازیکنان ندارم

سرمربی پیکان ابراز امیدواری کرد بتوانند شرایط بهتری در ادامه فصل داشته باشند.

رسول خطیبی درباره شرایط پیکان در وقفه مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: «پس از آن که 4 هفته سخت را پشت سر گذاشتیم، لیگ به خاطر رقابت‌های تیم ملی تعطیل شد و ما هم تمرینات تاکتیکی و بدنسازی را در برنامه قرار دادیم. در روزهای گذشته، طبق برنامه پیش رفتیم و بازی‌های تدارکاتی هم برگزار کردیم تا سطح آمادگی بدنی و ذهنی بازیکنان افزایش پیدا کند.»

او ادامه داد: «این فصل از مسابقات لیگ نسبت به گذشته دشوارتر است. اگر شما با هر کدام از مربیان لیگ صحبت کنید، به این موضوع اشاره خواهند کرد، چراکه تغییرات در لیست تیم‌ها از یک سو و نزدیک شدن به زمان جام ملت‌های آسیا از طرف دیگر، انگیزه بازیکنان را افزایش داده است. همچنین سطح فنی و تاکتیکی اکثر تیم‌ها به یکدیگر نزدیک است و همین امر، نتیجه‌گیری را سخت‌تر می‌کند.»

سرمربی تیم پیکان اضافه کرد: «با این حال پیکان در فصل جاری، اهداف متفاوتی دارد. ما می‌خواهیم از فوتبال لذت ببریم و به پیشرفت بازیکنان جوان کمک کنیم. در 4 دیدار گذشته ثابت کردیم تیم آسانی برای رقبا نیستیم و اگر اسیر اتفاقات بازی یا اشتباهات فردی نمی‌شدیم، قطعا نتایج بهتری هم رقم می‌زدیم. در 3 بازی، زننده گل اول بودیم و در آخرین لحظات دو دیدارمان بود که گل خوردیم و امتیاز از دست دادیم. فیلم بازی و آنالیز عملکردمان هم ثابت می‌کند هدفمند و بابرنامه بودیم.»

خطیبی در خصوص اشتباهات فردی در پیکان ابراز کرد: «باید قبول کنید تیم جوانی را بستیم. من احترام فراوانی برای همه باشگاه‌های ایران قائل هستم، اما اگر میزان بودجه‌ای که صرف بستن تیم کردیم را با سایر باشگاه‌ها مقایسه کنید، همه چیز مشخص خواهد شد. با همین بودجه، بازیکنانی را در اختیار گرفتیم که نیازهای تیم را برآورده کنند.»

او تاکید کرد: «پیکان در پی آن است که به بازیکنان جوان، فرصتی برای پیشرفت بدهد. این اشتباهات فردی هم تاوان جوانگرایی است. من در تمام دوران مربی‌گری، به بازیکنان جوان فرصت بازی دادم و از این موضوع هیچ هراسی ندارم چون مطمئنم فوتبال متعلق به جوان‌هاست. قبلا هم گفتم فلسفه من در مربی‌گری به فلسفه باشگاه پیکان بسیار نزدیک است و ما باید از این اتفاق، بهترین بهره را برای ساخت نسل جدیدی از بازیکنان ببریم.»

خطیبی عنوان کرد: «حمایت‌های باشگاه تا به حال خوب بوده و در کنار هم، کارها را پیش می‌بریم. با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داشتیم، تلاش کردیم تیم خوبی بسازیم. بخشی از کار در زمین، برعهده من است و بخشی دیگر خارج از زمین برعهده مدیران باشگاه. تا امروز تعامل بسیار خوبی با یکدیگر داشتیم و در فضایی صمیمانه کار کردیم. اطیمنان دارم این شرایط تا پایان فصل ادامه خواهد داشت و پیکان با این سطح تعامل بین مدیریت، کادرفنی و بازیکنان به اهدافش نزدیک می‌شود.»

 

منبع: ورزش3
دیدگاه