امباپه هوادار مسی شد؟

کیلیان امباپه ظاهرا نظرش را در مورد برتری رونالدو در قیاس با لیونل مسی عوض کرده است.

کیلیان امباپه، ستاره ۲۴ ساله تیم ملی فرانسه در ۲ هفته‌ای که فوتبال دنیا درگیر رقابت‌های ملی بود، چندان ساکت هم نبوده و تلاش کرده در انظار هم حاضر باشد. او به ورزشگاه رفت تا مسابقه تیم ملی راگبی فرانسه را هم از نزدیک تماشا کند. این؛ منهای ۲ بازی دوستانه‌ای است که تیم ملی فرانسه در آن به مصاف ایرلند و آلمان رفت. البته هیچ کدام از این اتفاقات به اندازه اظهارنظر امباپه در فضای مجازی درباره ترجیحش بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی خبرساز نشده؛ ۲ رقیب قدرتمندی که در یک دهه اخیر بر دنیای فوتبال حکمرانی کرده‌اند.

 

بر کسی پوشیده نیست کیلیان امباپه از زمان نوجوانی، یکی از بزگترین طرفداران کریستیانو رونالدو بوده. او حتی پوستر بزرگی از این ستاره پرتغالی را هم به دیوار اتاقش چسبانده و تصویری از دوران نوجوانی کنار رونالدو را هم دارد. حالا، اما به نظر می‌رسد کمی از میزان آن علاقه کاسته شده و حتی بدتر از آن، ظاهرا امباپه به سمت لیونل مسی چرخیده است. او در یک ارتباط زنده اینستاگرامی در واکنش به سوالی درباره ترجیح مسی و رونالدو گفت: «من عاشق رونالدو هستم و وقتی جوان بودم یکی از بزرگترین هوادارانش بودم، اما شروع کردم به یاد گرفتن این موضوع که مسی هم خیلی خوب است. وقتی ما طرفدار بزرگ رونالدو هستیم، متوجه نمی‌شویم مسی تا چه اندازه بازیکن خوبی است. ما، رونالدو را دوست داریم، اما من بزرگ شده‌ام و هر ۲ نفر را می‌ستایم».

امباپه دلیل واضحی برای تغییر موضع اندکش در این قیاسِ همیشگی دنیای فوتبال ارائه نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد ۲ سال حضور کنار مسی در پاری‌سن‌ژرمن، روی دیدگاهش نسبت به این فوق ستاره آرژانتینی اثرگذار بوده؛ هرچند مسی در پی اتفاقات رخ داده، باشگاه پاریسی را ترک کرد و ابتدای همین فصل راهی اینترمیامی در آمریکا شد.

امباپه پیش از این هم احترام کاملش نسبت به مسی را در مصاحبه با «گاتزتادلواسپورت» نشان داده بود. او درباره مسی گفت: «وقتی درباره مسی حرف می‌زنیم احتمالا داریم درباره بهترین بازیکن تاریخ صحبت می‌کنیم. هرگز خبر خوبی نیست بشنوید بازیکنی مثل مسی دارد تیم شما را ترک می‌کند. شخصا دلیل این جدایی را نفهمیدم و متوجه دلیل واکنش‌ها به لیونل مسی هم نشدم. داریم درباره مسی حرف می‌زنیم. او شایسته احترام است و در فرانسه آن طور که باید و شاید به او احترام گذاشته نشد. تاسف‌بار است، اما واقعیت دارد».

 

 

دیدگاه