الهلال در تاریخ با رکورد جهانی ماندگار می‌شود

الهلال در صورت پیروزی مقابل الاتحاد به رکورد قابل توجهی دست خواهد یافت‌.

به گزارش جهان مانا ، الهلال عربستان در صورت پیروزی مقابل هموطنش، الاتحاد، در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به رکورد قابل توجهی دست خواهد یافت، چرا که در کسب بیشترین تعداد برد متوالی در یک سال، جاودانه می‌شود.

طبق وبسایت رکوردهای جهانی گینس، نیو سنتز ولز برای اولین بار بین 14 آگوست 2016 تا 30 دسامبر 2016 رکورد 27 پیروزی متوالی را به نام خود ثبت کرد و آنها رکورد آژاکس هلند را شکستند که 26 پیروزی متوالی در سال 1971 ثبت کرده بود.

الهلال در صورت تکرار پیروزی در جده مقابل الاتحاد، در این رکورد به تنهایی اول خواهد بود. این تیم تاکنون 16 برد متوالی در لیگ کسب کرده است که با اختلاف زیادی نسبت به رقیب خود النصر پیشتاز است و 8 بازی در لیگ قهرمانان را با برد پشت سر گذاشته و 3 بازی در مسابقات جام پادشاهی را نیز به پیروزی رسیده است.

الهلال در تاریخ با رکورد جهانی ماندگار می‌شود

خورخه ژسوس، سرمربی پرتغالی الهلال، در خصوص این رکورد گفت: این رکورد برای ما و بازیکنان در تاریخ می‌ماند، اما قهرمانی نیست. قهرمانی‌های لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان مهم هستند، اما هرچه دوره برد ما طولانی‌تر شود، به هدف اصلی یعنی رسیدن به قهرمانی نزدیک‌تر می‌شویم.

آخرین دیداری که الهلال در آن موفق به پیروزی نشد به 21 سپتامبر گذشته برمی‌گردد که در لیگ با تساوی 1-1 مقابل ضمک به پایان رسید.

 

منبع: ورزش3
دیدگاه